Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akbank Sanat Buluşmaları'nda

Kasım ayı boyunca mizah yazarı moderatörlüğünde gerçekleştirilecek Akbank Sanat Mizah Buluşmaları başlıyor.

Giriş Tarihi: 28.10.2014 11:39
Ata Demirer Akbank Sanat Buluşmaları'nda
Bir ay boyunca her Çarşamba 19.30 - 21.30 saatleri arasında Türk mizahının usta isimlerinin konuk olacağı söyleşiler, 5 Kasım'da Atilla Atalay ile başlıyor. Bu söyleşide, Türk mizah yazarlığı tarihinin köşebaşlarından biri olarak kabul edilen "Sıdıka" karakterinin yaratıcısı Atilla Atalay, mizah yazıcılığının sosyal ve ruhsal karmaşasını analiz ederek, 1870'den beri bir İstanbul geleneği olan mizah dergilerinin ve adeta dergilerde büyüyen mizahçı yazar kuşağının temsilcisi olmanın derinliklerine dalacak.

Yeni kuşak karikatüristler arasında en önemli isimlerden biri olarak kabul edilen Uykusuz dergisi çizeri Cihan Ceylan, 12 Kasım 2014, Çarşamba günü konuk olacağı Akbank Sanat Mizah Buluşmaları'nda genç kuşağın karikatürle ilişkisini ve sokağın nabzını anlatacak. "Espri" denen nesnenin değişken algı kodlarını pratik deneyiminin süzgecinden geçirecek.

Günümüz Türk mizah dünyasının en önemli isimlerinden biri olan usta sanatçı , 19 Kasım 2014, Çarşamba günü gerçekleşecek bol kahkaha vaad eden söyleşisinde yazar ve oyuncu olarak sinema, sahne, televizyon ve müzik macerasını, mizah tekniği ile piyasa koşulları bağlamında hikayeleştirerek modern meddahlığın haleti ruhiyesini anlatacak.

Akbank Sanat Mizah Buluşmaları'nın son konuğu ise; Türk sinemasının en önemli kadın komedi oyuncuları arasında yer alan . Nuri Bilge Ceylan'ın Altın Palmiye ve FIBRESCI Ödüllü filmi "Kış Uykusu" ile kariyerine yeni bir boyut kazandıran başarılı sanatçı, 26 Kasım 2014, Çarşamba günü oyunculuğun ve güldürme sanatının inceliklerini kendi bakış açısıyla izleyicilere aktaracak.

Söyleşiler, Aynur Öztürk ve Çağdaş Erçelik'ten oluşan Kamayor Kabare'nin tiyatro şarkılarıyla renklenecek.

Etkinlik: Akbank Sanat Mizah Buluşmaları
Yer: Akbank Sanat
Saat: 19.30
Bilet Fiyatı: Tam 20 TL, Öğrenci 10 TL

Etkinlik Programı:
5 Kasım 2014, Çarşamba Atilla Atalay
12 Kasım 2014, Çarşamba Cihan Ceylan
19 Kasım 2014, Çarşamba Ata Demirer
26 Kasım 2014, Çarşamba Demet Akbağ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ata Demirer Akbank Sanat Buluşmaları'nda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN