Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç yönetmenler sinemanın kalbinde

Uluslararası Hollywood Öğrenci Filmleri Festivali özel gösteriminde bu yıl Altın Koza Film Festivali'nde ödül alan beş kısa film sinemaseverlerin beğenisine sunuldu

Giriş Tarihi: 12.11.2014
Genç yönetmenler sinemanın kalbinde
Eylül ayında 21'inci Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılan Öğrenci Filmleri Yarışması'nda ödüle layık görülen beş film Hollywood'da sinemaseverlerle buluştu. Beverly Garland Sinema'daki gösterimde; Tatmin (Mahmut Telci), Benden Önce (Mehmet Emre Gül), O2 (Naci Anıl Konya), Salkım Söğüt (Ethem Onur Bilgiç) ve Heykel A.Ş (Tuna Tetik) filmleri izleyicilerin beğenisini kazandı. Sinema kariyerinin henüz başında olan genç Türk sanatçıların dünya sinemasının merkezi Hollywood'da temsil edilmesine vesile olan sanat yönetmeni Nalan Kumlalı Atahan, festivale ilişkin yaptığı değerlendirmede, Türk filmlerinin festival kapsamında gösteriminin bundan böyle de devam edeceğini söyledi. Atahan, şunları kaydetti:

15 ÜLKEDEN 63 FİLM...
"Festivalin Kurucu Başkanı Robin Saban'ın nezaket gösterip önerimize sıcak bakması sonucu böyle bir fırsat elde ettik. Türk filmleri bundan böyle önümüzdeki yıllarda da Amerikalı izleyiciyle buluşacak. Kısa metrajlı filmleri, finans ve teknik açıdan zorlansa da sanatsal açıdan geleceğin yapımcıları ve film tarzı hakkında önceden bize ipuçları vermesi açısından değerli görüyorum ve bilhassa bu niteliğiyle desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Altın Koza Yönetim Kurulu'na ve yapımcı tüm kardeşlerime bu vesileyle tekrar teşekkür etmek isterim." 15 ülkeden 63 filmin yarıştığı 12. Hollywood Öğrenci Filmleri Festivali'nde Hayat Boyu Başarı Ödülü, ABD'li aktör Jeff Doucette'ye verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç yönetmenler sinemanın kalbinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN