Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Yarınlara geç kalmadan”

Samsun'un Bafra İlçe Kaymakamlığı tarafından madde kullanımı ile mücadele amacıyla başlatılan “Sevgiye Uzanan Eller" projesi kapsamında Adana Devlet Tiyatrosu oyuncularının rol aldığı “Yarınlara Geç Kalmadan” isimli tiyatro oyunu ilçede sahnelendi.

Giriş Tarihi: 21.1.2015 13:51
“Yarınlara geç kalmadan”
Belediye Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyunu Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Garnizon Komutanı Binbaşı İlhan Güngör, Belediye Başkanı Zihni Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, Çocuk Büro Amiri Komiser Mahmut Kurt ve davetliler izledi.

"Yarınlara Geç Kalmadan" adlı tiyatro oyunu ile gençlere madde bağımlılığının zararları, sebepleri ve alınabilecek önlemler anlatıldı. Yönetmenliğini Gökhan Doğan'ın yaptığı "Yarınlara Geç Kalmadan" adlı oyunda Murat, Mehmet ve Şukufe'nin üç çocuğundan ortanca olanıdır. Aile içindeki kavga ve iletişimsizlik, babanın oğluna olan ilgisizliği zaman içinde Murat'ın kırgınlıklarını arttırır. Murat'ın yalnızlığı onun hata yapmasına neden olur.

"Yarınlara Geç Kalmadan" bir çocuğun hayatının nasıl bir anda değiştiğini ve bu değişimde kimlerin nerede hata yaptıklarını gözler önüne seriyor.
Oyun sonunda Adana Devlet Tiyatrosu oyuncularını tebrik ederek çiçek takdim eden Kaymakam Arslan, "Manevi boşluk içerisinde olan gençlerin nasıl zehir bataklığına sürüklendiğini bu akşam sergilenen oyunda en güzel öreğini gördük. Burada ailelere çok büyük görev düşmekte. Oyun bize çok güzel mesaj verdi" dedi.

Adana Devlet Tiyatrosu oyuncusu ve oyunun 'Şufuke annesi' Özlem Kaya, "Oyunumuz bir sosyal sorumluluk projesi. Bonzaiden sonra uyuşturucu konusunda aşırı bir patlama oldu. Sırf uyuşturucuya karşı değil yapabileceğimiz ne varsa herhangi bir konu hakkında elimizden geleni yapacağız. Biz bunu başlattık. Ulaşabildiğimiz her yere ulaşacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Yarınlara geç kalmadan”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN