Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Binlerce kadın ‘Kadınlar Kitabı’nı yazacak

Türkiye’nin dört köşesinden kadınların, kadın hakları, hak ihlalleri, hayatta kadın olmak ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yönelik görüş, düşünce, anı ve mesajları bir kitapta toplanacak.

Giriş Tarihi: 6.3.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 6.3.2015 12:38
Binlerce kadın ‘Kadınlar Kitabı’nı yazacak
Türkiye genelindeki D&R mağazalarında kurulacak standlarda, sadece kadınların yazabileceği sayfalar, 'Kadınlar Kitabı' adı altında, 8 Mart 2016 Dünya Kadınlar Günü'nde piyasaya çıkacak.

'Kadınları en iyi kendileri anlatır' düş��ncesinden yola çıkan D&R, 'Kadınlar Kitabı'nı, ev hanımından, kariyer sahibine, gencinden, yaşlısına tüm kadınlara yazdıracak.

8 Mart 2015 Dünya Kadınlar Günü'nde İstinye Park, Kanyon, Akasya AVM, Suadiye ve Erenköy D&R mağazalarında başlayacak proje, yıl boyunca Türkiye genelindeki D&R mağazalarında kurulacak standlarda sürecek.

Her sayfasını başka bir kadın yazacak
Kitap, güçlü Türk kadının sembolü olan ve ilham veren Türk kadınlarına hitaben yazılmış yazılarla başlayacak. Dileyen herkes, kadınlarla ilgili dilek, beklenti ve düşüncelerini yazarak, 'Kadınlar Kitabı'nın binlerce yazarından biri olabilecek.

'Kadınlar Kitabı'nın yazarı olmak isteyen kadınlar, kadın olmanın zorlukları, güzellikleri, kadın hakları, hak ihlalleri, ilham veren kadınlar ve Kadınlar Günü gibi konularda yazacakları anı ve düşüncelerini, D&R mağazalarındaki standlara iletişim bilgileri ile birlikte bırakacak.
Kitaba, ünlü yazarlar da yazılarıyla destek verecek.

8 Mart 2016'da piyasaya çıkacak
8 Mart 2015 Dünya Kadınlar Günü'nda yazılmaya başlanacak 'Kadınlar Kitabı' tam bir yıl sonra 8 Mart 2016 Dünya Kadınlar Günü'nde raflarda yerini alacak. Kitabın satışından elde edilen gelir, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne aktarılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binlerce kadın ‘Kadınlar Kitabı’nı yazacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN