Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BİFO baharı yıldızlı ‘Mevsimler’le karşılıyor

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) baharı Haydn’ın koral başyapıtı Mevsimler oratoryosu ile karşılıyor.

Giriş Tarihi: 9.3.2015 16:31
BİFO baharı yıldızlı ‘Mevsimler’le karşılıyor
Geçtiğimiz sezon Beethoven Festivali'nin kapanışında, BİFO ile unutulmaz bir konsere imza atan Salzburg Bach Korosu, bu konserde de BİFO birlikte dünyaca ünlü solistlere eşlik edecek. Gecenin yıldızları, İsveçli soprano Miah Persson, tenor Ian Bostridge ve genç bariton Duncan Rock. BİFO'nun sürekli şefi ve sanat yönetmeni Sascha Goetzel yönetimindeki konser, 12 Mart 2015 Perşembe akşamı saat 20.00'de İstanbul Lütfi Kırdar ICEC'te gerçekleşecek.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), mart ayının ilk konserinde klasikseverlereyıldızlarla dolu bir gece sunuyor. Geçtiğimiz sezon Beethoven Festivali'nin kapanışında, BİFO ile unutulmaz bir konsere imza atan Salzburg Bach Korosu, bu sezon yine BİFO ile birlikte dünyaca ünlü solistlere eşlik edecek. Gecenin yıldızları, teknik ve teatral incelikleriyle yıldızlaşan İsveçli soprano Miah Persson, efsaneleşen kayıtları ile tüm müzikseverlerin hayranlığını kazanan tenor Ian Bostridge ve gerek ödülleri gerek beğeni toplayan performanslarıyla yıldız olma yolunda ilerleyen genç bariton Duncan Rock.

İsveç Kraliyet Operası'ndan dünyaya açılan en başarılı sanatçılardan biri olan Persson'un başarı öyküsü Salzburg'dan Berlin'e ve Londra'ya uzanıyor. İngiliz tenor Ian Bostridge ise özellikle Lied'lerdeki üstün yorumculuğuyla tanınan, engin repertuvarının yanı sıra modern tarih ve bilim felsefesi alanlarında akademik çalışmalar yapmış bir sanatçı. Genç bariton Duncan Rock ile tamamlanacak konser, BİFO'nun sürekli şefi ve sanat yönetmeni Sascha Goetzel yönetiminde 12 Mart 2015 Perşembe akşamı 20.00'de Lütfi Kırdar'da gerçekleşecek.

Haydn'in Mevsimleri

Sascha Goetzel şef

Salzburg Bach Korosu

Alois Glassner koro şefi

Miah Persson soprano

Ian Bostridge tenor

Duncan Rock bariton

Program

Joseph Haydn: Mevsimler oratoryosu

Tarih: 12 Mart Perşembe

Saat: 20.00

Yer: İstanbul Lütfi Kırdar ICEC

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konserlerinin biletleri tüm Biletix satış kanallarından temin edilebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BİFO baharı yıldızlı ‘Mevsimler’le karşılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN