Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şiddete 'dur' dediler

Giriş Tarihi: 12.3.2015
Şiddete 'dur' dediler

Aile Bakanlığı, "Kadına Yönelik Şiddete Birlikte #DurDiyelim" kampanyasına destek için verilen mesajları internette yayımladı. Türkan Şoray mesajında "Toplum olarak el ele vermeliyiz" dedi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, "Kadına Yönelik Şiddete Birlikte #DurDiyelim" kampanyası kapsamında aralarında siyasetçiler, politikacılar, bakanlar, oyuncular ve şarkıcıların mesajlarının yer aldığı videoları internet sitesinde yayımladı. Bakanlık tarafından "şiddetin yer bulamadığı bir geleceği beraber inşa etmek" vizyonu ile başlatılan kampanya, toplumun her kesiminden şiddet karşıtı duruşa dikkati çekiyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde duyurusunu yaptığı proje, sanatçılar ve toplumun önde gelen isimlerinden destek gördü. Kadına karşı şiddeti durdurmak, toplumsal bilinç ve etki oluşturmak için başlatılan kampanya çerçevesinde, ünlü isimler şiddet karşıtı görüşlerini www.durdiyelim.com web sitesinde paylaştı. Projeyle sosyal sorunlar karşısında birlikte hareket ederek, çözüm üreten bir toplum olma bilincinin güçlendirilmesi hedefleniyor. Toplumun her kesiminin, şiddet karşısındaki tepkisini birlikte #durdiyelim sloganıyla ortaya koymaya davet eden kampanyayla, kadına karşı şiddet konusunda herkes kısa videolarını www.durdiyelim.com sitesine yükleyebiliyor.

DESTEK VERENLER
Kampanyaya şu ana kadar destek verenler arasında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Soylu ve Beşir Atalay, Ankara Milletvekili Emrullah İşler, oyuncular Akasya Asıltürkmen, Burcu Kara, Deniz Türkali, Hale Soygazi, Türkan Şoray, Halil Ergün, şarkıcılar Zeliha Sunal, Coşkun Sabah, Işın Karaca, Soner Arıca, model Ebru Güzel, iş kadını Neslişah Alkoçlar, sunucu Oylum Talu yer alıyor.

ENGELLEMEK ELİMİZDE
Türkan Şoray mesajında şöyle dedi: "Şiddeti engellemek bizim elimizde. Kadına yönelik şiddetle mücadele ederek üstümüze düşen görevi yerine getirmeliyiz. Daha fazla can yanmaması için toplum olarak el ele vermeliyiz. Kadınlarımız artık ağlamasın gülsün diye daha güzel yaşamaları için kadına şiddete hep birlikte dur diyelim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddete 'dur' dediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN