'ın son kitabı elinde kaldı

Taraf Gazetesi’nde kurduğu kumpaslarla binlerce insanı mağdur eden, attığı her iftira yargıdan dönen ’ın son kitabı fiyasko ile sonuçlandı. Cumhuriyet, Zaman, Bugün ve Samanyolu Haber’e çıkarak kitabının tanıtımını yapan Ahmet Altan’ı paralel suç örgütü de kurtaramadı. ya yakınlığı ile bilinen NT kitap mağazaları Ahmet Altan’ın kitaplarına özel kampanyalar düzenlerken, kitabın depolarda kaldığı belirtiliyor.

Giriş Tarihi: 7.4.2015 15:02 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 15:48
Ahmet Altan'ın son kitabı elinde kaldı
Bir dönem kitapları yüz binler satan, hatta bir kitabının baskısı bir milyon yapılıp 5 TL'den satışa sürülen Ahmet Altan'ın kitapları şimdilerde satış fiyaskosu yaşatıyor. Bir döneme damga vuran, kitapları çok satan listelerden inmeyen Ahmet Altan'ın yeni yayınladığı romanların satışı bir hayli düştü. Ahmet Altan'ın 100 bin baskıyla piyasa sürülen son romanı "Ölmek Kolaydır Sevmekten" çıktığı günden bu yana hiçbir çok satanlar listesinden yeralmadı.

1 MİLYON SATARKEN BU DURUMA DÜŞTÜ

Altan'ın bundan önceki, 2013'te yayımlanan son romanı "Son Oyun" 100 bin adetlik baskıyla çıkmış, kısa sürede yeni baskı yapmıştı. Ahmet Altan'ın aynı şekilde diğer romanları da benzer şekilde çok satıyordu. Bundan önceki romanı 'En Uzun Gece', 2005'te o zamanki fiyatıyla '5 YTL' olarak piyasaya çıkmış, Altan, o zamanki yayıneviyle 'ucuz kitap' stratejisi belirlemiş, büyük tartışmalara yol açmıştı. 1 milyon tane basılan kitap o yıl 500 binin üzerinde satış sayısına ulaşmıştı.

100 BİN BASKI ELLERİNDE KALDI!

Daha da öncesinde 2004 yılında, Ahmet Altan, Taraf Gazetesi'nin de bünyesinde olduğu Alkım Kitabevi'ne geçmiş ve 'İçimizde Bir Yer' adlı kitabı 250 bin adet basılıp 2 milyon 950 bin liralık satış geliri elde etmişti. Dağıtımcılar 100 bin baskı yapan Ahmet Altan'ın son kitabı "Ölmek Kolaydır Sevmekten"in 30 bin satış rakamında kaldığının altını çiziyorlar. Öyleki kitaba korsancıların bile ilgi göstermediği, görülüyor.

PARALEL MEDYA DA AHMET ALTAN'IN ROMANINI KURTARAMADI!

Paralel medyanın Zaman, Bugün ve Samanyolu TV'den tam destek verdiği kitabı Gülenciler de kurtaramadı. Paralel yapıya yakınlığı ile bilinen NT kitap mağazaları Ahmet Altan'ın romanı için internette ve mağazalarda özel kampanyalar düzenlerken, okurların kitaba hiç ilgi göstermediği dikkat çekti.

GAZETECİLİKTEN SONRA YAZARLIK KARİYERİ DE BİTTİ!

Eleştirmenler den de zayıf not alan "Ölmek Kolaydır Sevmekten" Ahmet Altan'ın son romanı olarak yorumlanıyor. Twitter ve Facebook'tan sayısız okur eleştirisi alan roman gazetecilikten sonra da Ahmet Altan'ın roman yazarlığı kariyerinin de soru olarak kabul ediliyor.
YILLARDIR ÇOK SATANLAR LİSTESİNDE BİRİNCİ SIRADA YERALAN AHMET ALTAN, KURDUĞU KUMPASLAR, MAĞDUR İNSANLARLA DALGA GEÇEN AÇIKLAMALAR VE PARALEL SUÇ ÖRGÜTÜ'NE VERDİĞİ DESTEK NEDENİYLE GAZETECİLİKTEN SONRA YAZARLIK KARİYERİNDE DE KÖTÜ FİNAL YAPTI. 7 NİSAN TARİHLİ ÇOK SATANLAR LİSTESİNDE AHMET ALTAN İLK 20'YE BİLE GİRMEYİ BAŞARAMADI!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Altan'ın son kitabı elinde kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN