Zorlu’daki ilk video art sergisi Erdal İnci’den; ‘Clones Project’

Artnivo işbirliği ile yenilikçi ve genç sanatçılara dikkati çeken Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde ilk kez bir video art çalışması sergileniyor. Erdal İnci’nin mekan, zaman ve figür ilişkisini konu alan ‘Clones Project’ sergisi, 8 Temmuz – 28 Ağustos tarihleri arasında Zorlu PSM Sanat Galerisi’nde izlenebilir.

Giriş Tarihi: 8.7.2015 16:38
Zorlu’daki ilk video art sergisi  Erdal İnci’den; ‘Clones Project’
Erdal İnci'nin son 5 yıldır İstanbul ve Berlin'de yaptığı çekimlerle zaman, mekan ve figür ilişkisini sorguladığı 'Clones Project' adlı çalışması, Artnivo seçkisi ile Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde izleyicilerin beğenisine sunuluyor.

Figürleri klonlayarak başka bir İstanbul çiziyor...
http://www.artnivo.com/viei13002

Sanatçının; "Mekana özel yaptığım çekimlerde, performansı gerçekleştiren figür klonlanarak bir örüntüye dönüştü. Oluşan örüntü, zamanı çizgisel olmaktan çıkarıp döngüsel hale getirdi. Kendini tekrar eden, başı sonu olmayan bu örüntü, zaman algımızı manipüle etti" diyerek anlattığı sergisi, bildiğimiz İstanbul dışında bir İstanbul çıkarıyor izleyicinin karşısına.

Erdal İnci'nin, bilinenin aksine GIF formatında değil de orjinal çözünürlük ve kayıpsız haliyle büyük format ekranlarda izleyiciye sunduğu video enstalasyonu, aynı zamanda sanatçının artnivo.com'daki ilk kişisel sergisi. İnci videolarında izleyiciyi, şehirde her gün geçtiği, gördüğü manzaraları, tekrar ve bu sefer farklı bir gözle bakmaya davet ediyor.

Erdal İnci'nin artnivo.com bünyesindeki 'Clones Project' sergisi 08 Temmuz - 28 Ağustos 2015 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi Sanat Galerisi'nde görülebilir.

Dünya basınının gözleri onun üzerinde!

Son olarak Galeri Schultz'taki "Mass Ornament" kişisel sergisiyle Berlin'deki izleyicilerine ulaşan İnci, günümüze kadar birçok özel karma ve solo sergi projesinde de yer aldı. Aynı zamanda dünya basınında da büyük ilgi çeken İnci, GIF'e benzer bir formata dönüştürdüğü videoları ile Huffington Post, Canal+, ABC News, The Creators Project, New Yorker, Gizmodo vb. gibi birçok online editöryel yayında haber oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zorlu’daki ilk video art sergisi Erdal İnci’den; ‘Clones Project’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN