Osmanlı Ocakları 10.yaşında dünyaya açıldı

Giriş Tarihi: 14.10.2015 09:28
Osmanlı Ocakları 10.yaşında dünyaya açıldı

Osmanlı Ocakları Basın Danışmanı Mahmut Aktaş, "Osmanlı Ocakları, Osmanlı ahlakına kültürüne, adaletine, din, dil gözetmeksizin yeniden yaşayıp ve yaşatmak için var gücüyle mücadele ediyor. Siyaset üstü çizgisi olan Osmanlı Ocakları'nın hiçbir siyasi parti ile de organik bir bağı bulunmuyor dedi.

Aktaş, yaptığı açıklamada, "2005 Yılında kurulan Osmanlı Ocakları dergisi 2009 yılında siyasi dernek haline geldi. Osmanlı Ocakları teşkilatları, 10. yılını her iki kurumun da kurucusu olan Kadir Canpolat ile kutluyor. Hiçbir yerden bağış veya üye aidatı toplamadan faaliyetlerini sürdüren Osmanlı Ocakları, ülkemizin tüm illerinde olduğu gibi dünya genelinde de teşkilatlanıyor. Eylül ayı içerisinde Kocaeli, Bursa, Kars, Batman, Amasya, Afyon, Eskişehir, İstanbul, Giresun, gibi çeşitli illerde açılışlar gerçekleştirecek olan Osmanlı Ocakları, yurt genelinde toplam 74 il başkanlığı ile hizmet verecek.

"Bu anlamda Osmanlı Ocakları Uluslararası idari ve Yönetim Genel Merkezi Dış ilişkiler Başkanı Genel Başkan Yardımcılığına bugün Osmanlı Ocakları Genel Merkezi'nde düzenlenen törenle Yılmaz Babaoğlu atandı diyen Aktaş, şunları ifade etti:

"Aynı zamanda bugün Hollanda Osmanlı Ocakları Genel Başkanlığı'na ise Hasan Aydın atanırken, Avrupa Osmanlı Ocakları Genel Başkanlığı'na Fatih Coşgun atandı. ABD Genel Başkanlığı'na ise Musaf Kızılkaya getirilirken, KKTC Osmanlı Ocakları Genel Başkanlığı'na Kemal Altuncuoğlu , Azerbaycan Osmanlı Ocakları Genel Başkanlığı'na İzzetli Ruslan atandı.

Osmanlı Ocakları, Osmanlı ahlakına kültürüne, adaletine, din, dil gözetmeksizin yeniden yaşayıp ve yaşatmak için var gücüyle mücadele ediyor. Siyaset üstü çizgisi olan Osmanlı Ocakları'nın hiçbir siyasi parti ile de organik bir bağı bulunmuyor. Ülkemizde Osmanlı Ocakları sevdası tüm yurt genelinde gözükmeye başlarken, Osmanlı izlerinin bulunduğu ülkelerde de talepler her geçen gün artmaya devam ediyor. Kültür, ahlak, sanat, edebiyat tarzında eğitim seminerleri veren Osmanlı Ocakları, sık sık sergi ve kurum açılışlarında da yer alıyor. Ayrıca Osmanlı Ocakları'nın ismine benzer çeşitli kurulmuş vakıf ve derneklerin, şekil, logo ve benzer isimleri kullanamamaları için mahkeme kararı alındı. Mahkeme kararının Yargıtay tarafından onaylanması halinde Osmanlı Ocakları'nın ismini kullanan ve benzeri tabela asan, paralel yapılar kuran, tüm vakıf ve derneklerin de kapatılacağı ve cezai yaptırımların ele alınacağı bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmanlı Ocakları 10.yaşında dünyaya açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN