Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin ikinci romanı Türkçe yayımlanacak

Giriş Tarihi: 26.10.2015 10:32 Güncelleme Tarihi: 26.10.2015 10:33
Harper Lee'nin ikinci romanı Türkçe yayımlanacak

Amerikalı yazar ’ye ’nü de kazandıran ve tüm dünyada 40 milyondan fazla satış rakamına ulaşan Bülbülü Öldürmek’ten tam 55 yıl sonra yayımlanan 2. romanı Go ‘Set a Watchman’ Kasım ayında adıyla Sel yayınları tarafından yayımlanacak.

Amerikalı yazar Harper Lee'ye 'nü de kazandıran ve tüm dünyada 40 milyondan fazla satış rakamına ulaşan Bülbülü Öldürmek'ten tam 55 yıl sonra yayımlanan 2. romanı Go 'Set a Watchman' Kasım ayında adıyla Sel yayınları tarafından yayımlanacak. 'in Türkçe'ye çevirdiği roman 7-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan 'na yetişecek.

1930'lar Amerikası'nda yaşanan ırkçılığı ve eşitsizliği çocuk kahramanı Scout Finch'in gözünden anlatan Bülbülü Öldürmek 1960 yılında yayımlandığından bu yana dünya edebiyatının unutulmaz klasikleri arasında sayılıyor. 2014'te keşfedilen ikinci roman Tespih Ağacının Gölgesinde de Bülbülü Öldürmek'in unutulmaz karakteri Jean "Scout" Louise Finch yer alıyor. Finch yirmi yıl sonra doğduğu kasabaya, babası avukat Atticus Finc'in yanına dönüyor. 1950'lerin ortasında yaşanan dönüşümlerle çalkalanan bu küçük Alabama kasabasında toplumsal ve bireysel mücadele yine devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harper Lee'nin ikinci romanı Türkçe yayımlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN