Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cesur kararların ve saf aşkın romanı

“Kırık Nota”, mesleki tutkuların peşinden giderken keşfettiği sırların heyecanıyla sürüklenen genç bir gazeteci ve tutsaklıktan kıl payı kurtulup dünyaca üne kavuşmuş bir piyanistin sürükleyici hikayesi. 80’li yıllardan başlayan bir sır perdesini, kahramanının cesur seçimleri eşliğinde aralayan roman, raflardaki yerini aldı.

Giriş Tarihi: 4.11.2015 09:29
Cesur kararların ve saf aşkın romanı

İlk romanı "Asma Pansiyon" ile binlerce okura ulaşan genç yazar bu kez "Kırık Nota"dadürüst, yetenekli ve hevesli bir gazetecinin gözünden, adanmışlığı, saf aşkı, "an"a teslim olmayı ve katıksız dostluğu anlatıyor. Kuzguncuk'un yıllara meydan okuyan atmosferinde başlayan şaşırtıcı bir geçmiş yolculuğu, okuru hesapta olmayan yolculuklara sürüklüyor. Sorular bazen Cihangir'in dostluğa tırmanan yokuşlarında, bazen de Brüksel'in büyüleyen geniş meydanlarında yanıt buluyor.

80'li yıllardan başlayan bir sır perdesini, genç bir gazetecinin cesur seçimleri eşliğinde aralayan romanda Işıl Şenol, inandığımız doğrular uğruna vazgeçebileceklerimizi, yüzleşmelerimizi ve aşka bakışımızı yeniden sorgulamamızı sağlıyor. Ülkesinden ayrılmak zorunda kalmış ve ardından dünya çapında ün kazanmış bir piyanistin yaşadıkları üzerinden, ülkemizin geçtiği süreçleri yeniden gözler önüne seren Kırık Nota, birbirinden çok farklı görünen yaşamların şaşırtıcı biçimde kesiştiği hikayesiyle,"tesadüf "diye bir şey olup olmadığını sorgulamamızı sağlıyor.

Kırık Nota'nın kapak tasarımı,Asma Pansiyon'un okurlar tarafından büyük beğeni toplayan kapak tasarımını da yapan Merve Kibar'a ait.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cesur kararların ve saf aşkın romanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN