Antalya Festivali 'kısa'larını seçti!

Bu yıl 29 Kasım – 6 Aralık tarihleri arasında 52.’si düzenlenecek olan kapsamında, 10 filmden oluşan Kısa Film Seçkisi ve 12 filmden oluşan Belgesel Film Seçkisi’nde gösterilecek filmler belli oldu.

Giriş Tarihi: 6.11.2015 17:44
Antalya Festivali 'kısa'larını seçti!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel'in festival başkanlığında düzenlenen , her yıl olduğu gibi bu yıl da Antalyalı sinemaseverleri, beyazperdenin en yeni ve en başarılı örnekleriyle buluşturmaya ve şehirde rengarenk bir festival coşkusu yaratmaya devam ediyor.

HEYECAN VERİCİ 10 KISA FİLM

200'e yakın başvuru arasından seçilen filmlerden oluşan Kısa Film Seçkisi'nde, Türkiye coğrafyasının dört bir yanından, birbirinden farklı öyküleri, özgün bir sinema dili ve benzersiz bir anlatımla sunan 10 kısa film yer alacak. Bu yıl Uluslararası Yarışma filmleri öncesinde 800 kişilik Aspendos salonunda, ulusal ve uluslararası film profesyonelleri ile sinemaseverlerin katılımıyla gerçekleştirilecek gösterimlerde seyirciyle buluşacak olan filmlerden biri, halkın oylarıyla belirlenecek Kısa Film İzleyici Ödülü'nün de sahibi olacak.

Kısa Film Seçkisi'nde yer alan filmler:

AZAD // Yakup Tekintangaç

BALIK HAVUZU // Ezgi Kaplan

DAĞINIK YATAK // Eytan Peker

HURŞİT // Selcen Yılmazoğlu

HUZUREVİ // Ahmet Toklu

ORMAN // Onur Saylak & Doğu Akal

TİK-TAK // Zeynep Kocak

UÇURTMA // Serdal Altun

UZUN BİR GÜN // Cenk Ertürk

ZİLAN // Mehmet Mahsum Akyel

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya Festivali 'kısa'larını seçti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN