Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İBB Cemal Reşit Rey’de dopdolu bir hafta

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), bu hafta da dopdolu bir programla sanatseverlerin karşısında olacak.

Giriş Tarihi: 11.11.2015 15:18
İBB Cemal Reşit Rey’de dopdolu bir hafta

Haftanın ilk etkinliğinde solistler Nursaç Doğanışık ve Ümit Tokcan, Şef Fatih Yener yönetimindeki İBB Türk Halk Müziği Topluluğu eşliğinde yurdun çeşitli yörelerinden derlenen türküleri seslendirecek. "Solistler Geçidi" başlıklı program, 16 Kasım Pazartesi günü 20.00'de CRR'de gerçekleşecek.

Şarkı kelimesini duyduğumuz zaman aklımıza ilk gelen isim olan ve adeta bu formu tek başına ihyâ eden dahi bestekâr Hacı Arif Bey, vefatının 130. yılında 18 Kasım Çarşamba günü CRR Türk Müziği Topluluğu'nun vereceği konserle anılacak. Hacı Arif Bey'in hayatında önemli bir yer tutan eşi "Zülf-i Nigâr" Hanım'ın adını taşıyan program, 20.00'de başlayacak. Konserde, CRR Türk Müziği Topluluğu Hacı Arif Bey'in şarkı formundaki eserlerini seslendirecek.

Paolo Borciani yarışmasını kazandıkları 2005 yılından itibaren yıldızları iyice parlayan, dünyanın önde gelen salonları ve organizasyonları tarafından hararetle aranan Pavel Haas Quartet, 19 Kasım Perşembe günü 20.00'de CRR'de olacak. Bohemya müziğini son derece derinlikli yorumlarla dünyaya yansıtan ve 2014 yılında Grammophon "En İyi Oda Müziği Kaydı" ödülünü alan topluluk, İstanbulluları büyüleyecek.

Haftanın son etkinliğinde ise iki Grammy ödülüne sahip davulcu, besteci ve grup lideri Terri Lyne Carrington yeni projesi olan "Terri lyne Carrington's Mosaic Project: Love & Soul" ile 21 Kasım Cumartesi günü 20.00 CRR Konser Salonu'na konuk olacak.

ROCK DÜNYASININ DİVASI MARİANNE FAİTHFULL CRR'DE

Rock dünyasının divası Marianne Faithfull, yarım asırlık sanat kariyeri ve 20. albümü olan "Give My Love To Londo"nun en güzel şarkıları ile 20 Kasım Cuma günü 20.00'de CRR'de hayranlarıyla buluşacak. Şarkıları ile hayatından kesitler sunan boğuk sesli sanatçı Faithfull, 2014 yılında 50. sanat yılını tamamladı. Güçlü yorumcu kimliğinin yanı sıra usta bir oyuncu da olan Marianne Faithfull, muhteşem sahne performansıyla izleyenlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İBB Cemal Reşit Rey’de dopdolu bir hafta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN