Türkiye'nin en iyi haber sitesi

XJAZZ İstanbul’da

Giriş Tarihi: 26.11.2015 16:36
XJAZZ İstanbul’da

Berlin'in en büyük ve en kapsamlı caz festivali XJAZZ Festival, İstanbul'u ziyaret ediyor! Ön tanıtım niteliğindeki bu etkinlik, 2016 XJAZZ Istanbul Festivali'nin mesajını taşıyor.

Kabak & Lin ve Gülbaba Müzik işbirliğinde ve Goethe Institut Istanbul desteğiyle düzenlenen XJAZZ Festival, Istanbul ve Berlin müzik dünyası arasında düzenli olarak gerçekleşecek olan fikir alışverişlerinin başlangıcını temsil ediyor. Bunununla birlikte Türkiye, Berlin'de düzenlenecek XJAZZ Festivali için ortak ülke statüsünde olacak.

Her iki şehirden birçok sanatçının hali hazırda yakın ilişki içerisinde olması sebebiyle program içerisinde yer alacak sanatçıların belirlenmesi pek de zor olmadı ve ortaya, Günter Sommer & Tolga Tüzün, MadenÖktemErsönmez, Studnitzky Quartet, Soyut Boyut, Komfortrauschen, Ercüment Orkut 'Low Profile', Barış Demirel ve Memento'dan oluşan bir program çıktı. Berlin, son birkaç senedir uluslararası alanda oldukça güçlü etkileşimler yaşıyor ve bu sebeple, XJAZZ'in jazz müziğine dair güncel yaklaşımı elektronik doğaçlama ve yeni klasik müzik gibi alanları da kapsama alanına alıyor. Goethe Institut Istanbul, Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Coop ve Roxy desteğiyle 10-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek bu etkinlikle XJAZZ Istanbul 2016 öncesinde sizlere Festival'in tadımlık bir versiyonunu sunmak istedik.

Etkinlik Takvimi;
10.12.2015 Perşembe @ Coop
Günter Sommer & Tolga Tüzün (DE, TR)
Soyut Boyut (TR)

11.12.2015 Cuma@ Roxy
Studnitzky Quartet (DE)
MadenÖktemErsönmez (TR)

12.12.2015 Cumartesi @ Coop
Komfortrauschen (DE)
Barış Demirel (TR)

12.12.2015 Cumartesi @ Zorlu PSM Stüdyo
Memento (DE)
Ercüment Orkut 'Low Profile' (TR)
İletişim Bilgileri;
Çağıl Özdemir – Kabak & Lin Records
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
XJAZZ İstanbul’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN