İstanbul'lu sanatseverlerle buluştu

Giriş Tarihi: 30.11.2015 11:57
İstanbul'lu sanatseverlerle buluştu

Endonezya İstanbul Konsolosluğu'nun düzenlediği '' etkinliğinde '' ve geleneksel dans grupları İstanbullu sanatseverlerle buluştu.

"" etkinliğinde Endonezyalı "" ve geleneksel dans grupları İstanbullu sanatseverlerle buluştu.

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'nde düzenlenen etkinlik hakkında açıklamada bulunan Endonezya İstanbul Konsolosu Maya Damayanti, etkinliği Endonezya'yı Türkiye'de tanıtmak için düzenlediklerine dikkati çekerek, "Endonezya ve Türkiye arasında vize uygulaması yok. Türkiyelilerin ülkemizi daha çok tanımasını ve ziyaret etmesini istiyoruz" dedi.

Etkinliğe izleyici olarak katılan Endonezyalı öğrenci Nazlatan Ukhra Kasuba da, yaklaşık iki aydır Türkiye'de olduğunu, psikoloji eğitimi görmek için geldiğini dile getirdi.

Türkiye'de Endonezya kültürünün tanıtılmasından memnun olduğunu söyleyen Kasuba, şöyle devam etti:

"Türkiye'de verilen eğitim çok iyi olduğu için buraya geldim. Burada öğrendiklerimi dönüp ülkemde aktarmak istiyorum. Geldiğimden beri Türk arkadaşlarım oldu, hepsi bana yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Türkler çok yardımsever, herkesi çok sevdim."

Zahrotun: "Bazen burada kalmak istiyorum"

Endonezyalı öğrenci Siti Zahrotun da, 2012 yılından beri Türkiye'de olduğuna işaret ederek, "İstanbul Teknik Üniversitesi'ndeyim. Üç yıldır buradayım. Burslu okuyorum ve eğitim düzeyi burada çok iyi. Okulum iki yıl sonra bitecek. Sonra Endonezya'ya döneceğim" ifadelerini kullandı.

Türkiye ve Endonezya arasında kültür farklılıkları olduğunu vurgulan Zahrotun, şunları aktardı:

"Yemeklerimiz Türkiye ile çok farklı ama insanları çok sevdim. Arkadaşlarım bana çok yardımcı oluyorlar, Türk kültürünü ve çevreyi tanıtıyorlar. Türkiye'de her şey çok güzel, bazen burada kalmak istiyorum, bazen de ülkemdeki ailemi, arkadaşlarımı özlüyorum. Bugünkü etkinlik mesela beni çok mutlu etti. Kendi ülkemden birçok insanı gördüm, danslarımızı izledim, müziğimizi dinledim. Düzenleyenlere teşekkür ederim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'lu sanatseverlerle buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN