Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En iyi belgesel 'Bi Dünya Yaşam' oldu

Giriş Tarihi: 1.12.2015 20:26 Güncelleme Tarihi: 1.12.2015 20:29
En iyi belgesel 'Bi Dünya Yaşam' oldu

Cemiyet ve magazin dünyasının yakından takip ettiği Moon Life Dergisi'nin "Yılın En İyi Ödül Töreni"nde en iyi belgesel programı ödülü yapımcılığını Mehmet Özen'in yaptığı "Bi Dünya Yaşam"ın oldu.

Cemiyet ve magazin dünyasının yakından takip ettiği Moon Life Dergisi'nin 'Yılın En İyileri Ödül Töreni', 30 Kasım 2015'te Steigenberger Hotel Maslak'ta gerçekleşti.İş, cemiyet, sanat ve magazin dünyasını buluşturan törende, yılın en iyi belgeseli TRT Belgesel ekranlarında yayınlanan "Bi Dünya Yaşam" oldu. Ödül, dünyanın farklı coğrafyalarındaki, daha önce ekranlarda görülmemiş sıradışı yaşamları konu alan Bi Dünya Yaşam'ın yapımcısı Mehmet Özen'e takdim edildi. Yaptığı konuşmada Özen "Türkiye'de belgeselciliğin önünün açılmasına büyük destek veren başta TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren olmak üzere tüm TRT yöneticilerine teşekkür ediyorum" dedi. Özen yılın en iyi belgesel ödülünü, alın teri döken tüm ekip arkadaşları adına aldı.

En iyi belgesel 'Bi Dünya Yaşam' oldu

Liseyi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okuyarak 2005 yılında mezun olan Mehmet Özen, daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Sinema Televizyon ve ikinci bölüm olarak Medya ve İletişim Sistemleri'ni başarıyla bitirdi. Amerika'da New York Post Gazetesi'nde bir süre muhabirlik de yapan Mehmet Özen, Dünya'nın çeşitli ülkelerinde gerçekleştirdiği sıradışı belgesel çekimleri ile Yapımcı ve Yönetmen kimliğini duyurdu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En iyi belgesel 'Bi Dünya Yaşam' oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN