Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Şimdi tam Beyoğlu çocuğuyum'

87 yaşındaki usta fotoğrafçı Ara Güler, Beyoğlu Belediyesi tarafından ilk kez verilen Beyoğlu Nişanı ve Üstün Hizmet Beratı ile ödüllendirildi

'Şimdi tam Beyoğlu çocuğuyum'
Türkiye'de yaratıcı fotoğrafçılığın uluslararası alanda ün kazanmış en önemli temsilcilerinden Ara Güler'in, eşsiz ve birçoğu daha önce yayımlanmamış fotoğraflarından oluşan Geçmişten Günümüze Ara Güler Fotoğrafları Sergisi önceki akşam Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi'nde açıldı. Açılış töreninde 160 yıllık Beyoğlu Belediyesi tarafından ilk kez bir sanatçıya "Beyoğlu Nişanı ve Üstün Hizmet Beratı" takdim edildi. Nişan ve beratını Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın elinden alan Ara Güler, "Nişan almak mühim değil, nişana layık olmak mühimdir. Bir sürü insan nişan alıyor ne olacak yani. Şimdi tam bir Beyoğlu çocuğu oldum, başka ne diyebilirim ki" diyerek mutluluğunu dile getirdi. Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan yaptığı konuşmada "Ara Güler, dünya çapında bir sanatçı ve fotoğrafları ile Beyoğlu'nun değerlerini dünyaya taşımayı başarmış bir bilge kişilik. Artık Beyoğlu'nun ve insanlığın evrensel değerlerine katkıda bulunanlara bu ödülü vermek istiyoruz. Başlangıcı Ara Güler gibi bir duayenle yapmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

SERGİSİ ZİYARETE AÇILDI

Ara Güler'in İstanbul'da yaşayan insan manzaralarının ağırlıkta olduğu 65 fotoğrafından oluşan sergisi, 10 Aralık'a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi'nde ziyaret edilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Şimdi tam Beyoğlu çocuğuyum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN