Sonbahar yapraklarına resim çiziyor

Reşadiye'de Görsel Sanatlar Öğretmenliği yapan Kaş ilçedeki sonbahar yapraklarını toplayarak üzerine resim çiziyor.

Giriş Tarihi: 7.12.2015 16:12
Sonbahar yapraklarına resim çiziyor

Reşadiye İmam Hatip Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Metin Kaş, 20 kursiyeriyle doğadan topladıkları sonbahar yapraklarına resim çiziyor.

Sebahat-İsmet Erdem Anadolu Lisesinde açtığı atölyede görsel sanatlar kursu veren Kaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede sonbaharda düşen çınar yapraklarını topladıklarını söyledi.

Yaprakları kuruttuktan sonra tuval olarak değerlendirdiklerini belirten Kaş, genelde hayvan resimleri ve silüet üzerine çalıştıklarını kaydetti.

Sonbahar yapraklarına hat yapıldığını gördüğünü ve bundan esinlenerek resim çizme fikri oluştuğunu dile getiren Kaş, "Bunu nasıl renklendirelim diye düşündüğümde önce hayvan figürleriyle başladık. Aslında siyah beyaz olarak başladık sonra 'Renklendirelim' dedik. Baktık, güzel oluyor. Bayağı da ilgi gördü" dedi.

Resimlerde akrilik boya kullandıklarına işaret eden Kaş, "Akrilik boya çatlama yapmıyor. Yaprak üzerine resmi yaptıktan sonra vernik işlemi yapıyoruz. Sonra çerçeveletiyoruz. Asıl amaç, sonbaharda kuruyan yaprakları ölümsüzleştirmek, renklendirerek ölümsüzleştirmek" diye konuştu.

Yaprak üzerine çizdikleri resimlerin çok beğenildiğini vurgulayan Kaş, yakın zamanda geride bırakılan sonbahar nedeniyle çalışmaları hızlandırdıklarını anlattı.

Kaş, her yıl sene sonunda sergi açtıklarını ve eserleri satarak atölyeye malzeme aldıklarını sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sonbahar yapraklarına resim çiziyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN