Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şoray 'nı açtı

Giriş Tarihi: 8.12.2015 09:17
Şoray Çocuk Bilim Parkı'nı açtı

Muğla'da Menteşe Belediyesi 'nın açılışı oyuncu ve yönetmen tarafından yapıldı.

Menteşe Belediyesi 'nın açılışı oyuncu ve yönetmen tarafından yapıldı.

Açılış öncesi parka gelen çok sayıda vatandaş, Türkan Şoray ile fotoğraf çektirmek isteyince izdihama neden oldu.

Açılışta konuşan Muğla Vali Vekili Salih Gürhan, gençlere yapılan yatırımın en iyi yatırım olduğunu belirterek, bilim parkının Muğla'ya ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise Türkiye'nin geleceğe daha güvenle bakabilmesi için gençlere değer verilmesi gerektiğini söyledi.

Bilgiyi üretecek olan gençlerin bu parkta kabiliyetlerini sergileyeceğini belirten Gürün, "Bu park, gençlerimizin kabiliyetlerini fark etmesi ve gelecekte bilgi üretebilmesi için bir altyapı oluşturuyor. Önümüzdeki süreçte bilgi üreten, her şeyi sorgulayabilen, analitik düşünen ve sentez yapabilen gençleri yetiştirebilirsek ancak muasır medeniyetler seviyesine çıkabiliriz" dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş de Muğla'nın ilk ve tek Çocuk Bilim Parkı'nı, "sinemanın sultanı" Türkan Şoray ve "Uzaklarda Arama" film oyuncularının katılımı ile açmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Çocuk Bilim Parkı'nı toplumun bilimsel algısını geliştirmek ve geleceğin bilim adamlarının yetiştirilmesine katkıda bulunmak için hayata geçirdiklerine işaret eden Gümüş, "Menteşe Belediyesi olarak bu bilim parkı geleceğimizin teminatı çocuklarımızın geleceğini sorgulayan, bilimin ışığında yürüyen, ileri görüşlü bireyler yetiştirmeye katkı sağlayacağına inanıyorum. Bilim merkezinde hem eğlenip hem öğrenilecek 44 farklı deney seti bulunuyor" diye konuştu.

Türkan Şoray ise çok duygulandığını belirterek, "Çok anlamlı bir açılışta bulunuyorum. Bu mekan benim için kutsal bir mekan gibi geliyor. Gençlerimiz ve onların geleceği adına çok güzel bir yatırım" dedi.

Konuşmaların ardından açılışı Türkan Şoray, Vali Vekili Salih Gürhan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya yaptı.

Açılış sonrası Türkan Şoray, Çocuk Bilim Parkı'nı gezdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şoray Çocuk Bilim Parkı'nı açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN