Türkiye'nin en iyi haber sitesi

58 yıldır antika topluyor

Giriş Tarihi: 12.12.2015 15:11
58 yıldır antika topluyor

1957'de müzayededen aldığı bronzdan yapılmış Eyfel Kulesi şeklindeki bir saatle eskilere merakı başlayan 81 yaşındaki , 58 yıldır antika topluyor.

Bursa'da yaklaşık 58 yıl önce müzayededen aldığı bronzdan yapılmış Eyfel Kulesi şeklindeki bir saatle eskilere merakı başlayan 81 yaşındaki , Kozahan'daki dükkanında sergilediği 2 binden fazla eserine gözü gibi bakarken birini bile satmayı düşünmüyor.

Dükkanının girişine, "Koleksiyondur, satışımız yoktur" yazısını asan koleksiyoner Nalıncılar, yaptığı açıklamada, 2009 yılından bu yana koleksiyonunu sergilediğini söyledi.

Asıl mesleğinin kuyumculuk olduğunu belirten Nalıncılar, yaklaşık 30 yıl kadar yaptıktan sonra kuyumculuğu bıraktığını ve koleksiyonerliğe odaklandığını anlattı.

İlk antikasının 1957 yılında müzayededen aldığı bronzdan yapılmış Eyfel Kulesi şeklindeki bir saat olduğunu belirten Nalıncılar, şu anda Kozahan'daki dükkanında 2 binden fazla eser olduğunu bildirdi.

Babasından kendine eski eşyalar miras kaldığını, kendi koleksiyonunu oluşturmak için sürekli antika ürünler satın aldığını ifade eden Nalıncılar, Türkiye'yi gezerek çeşitli illerden tarihi değeri olan eserler bulduğunu kaydetti.

Dükkanında çok eski eserler bulunduğuna dikkati çeken Nalıncılar, "Burada yaklaşık 200 senelik kılıçlar var. Yunan harbinden kalan mermiler var. Bu parçaların büyük kısmını da müzayedelerden aldım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
58 yıldır antika topluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN