Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Milli-manevi duygulara bağlı oyuncular hedefliyoruz'

Giriş Tarihi: 15.12.2015 17:34
'Milli-manevi duygulara bağlı oyuncular hedefliyoruz'

Genel Yayın Yönetmeni Yılmaz, ''Belli bir ideal çerçevesinde sanat hayatımızı sürdürüyoruz" dedi.

Genel Yayın Yönetmeni , "Amacımız ideolojik oyunlardan ziyade, her kesime hitap edecek ama belli bir çizgisi olan, içinde bizim kültürümüze aykırı olmayacak, sosyokültürel hayatımıza ters düşmeyecek, daha ince bir ifadeyle ailecek izleyebileceğimiz oyunlar yapabilmek" dedi.

1001 Sanat'ın 2014 yılında açılan bağımsız bir kültür sanat merkezi olduğunu belirten Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkezde resim, müzik, tiyatro alanında çocuklara ve yetişkinlere eğitimler verildiğini söyledi.

"Belli bir ideal çerçevesinde sanat hayatımıza devam etmeye çalışıyoruz"

Genel Yayın Yönetmeni Yılmaz, Ekim ayında faaliyetlerine başladıklarını belirterek, şunları aktardı: Merkezde yaklaşık 70 kadar öğrencileri olduğuna değinen Yılmaz, tiyatro oyuncusu yetiştirmek için çabaladıklarını paylaşarak, "Oyuncularımızın milli manevi duygulara bağlı, belli bir çizgide ilerleyen insanlar olması hedefindeyiz ve bu arkadaşlarımızı daha sonra kendi oyunlarımızda oynatıyoruz. Burası bir aile ortamı içinde devam ediyor. Belli bir ideal çerçevesinde sanat hayatımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Milli-manevi duygulara bağlı oyuncular hedefliyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN