Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kendini 'in tanıtımına adadı

Giriş Tarihi: 16.12.2015 15:17
Kendini Eskişehir'in tanıtımına adadı

Kardak kayalıklarına düzenlenen operasyonda görev alan dönemin SAT komandosu , emekli olduktan sonra yerleştiği memleketi 'i doğa sporlarıyla tanıtmayı amaçlıyor.

Türkiye ve Yunanistan arasındaki ihtilaf sonucu 1996'da Kardak kayalıklarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda görev alan dönemin Sualtı Taarruz (SAT) komandosu , emekli olduktan sonra yerleştiği memleketi 'i doğa sporlarıyla tanıtmaya çalışıyor.

"Eskişehir'i Türkiye'ye tanıtacağız"

Emekliliğinin ardından Aden Körfezi'nde Somalili korsanlara karşı Türk ticaret gemilerinde güvenlik hizmeti verdiğini bildiren Çalışkan, bu görevini sürdürdüğünü söyledi.

Doğa sporlarıyla yakından ilgilendiğini vurgulayan Çalışkan, bu kapsamda memleketi Eskişehir'de bir ekip oluşturduklarını ifade etti. Eskişehir'in "bozkır kenti" olarak bilindiğine ancak ilde her türlü doğa sporu yapılabildiğine dikkati çeken Çalışkan, şunları kaydetti:

"Emekli olduktan sonra doğa sporlarıyla uğraşmak istedim. Bu amaçla Eskişehir'de bir ekip kurduk. 'Büyük Ayı' adını verdiğimiz ekibimizle, Eskişehir'in çok bilinmeyen doğasını kullanarak, her türlü doğa sporunu Eskişehir sınırları içinde yaptırabiliyoruz. Bilindiğinin aksine Eskişehir bozkır şehri değil. Eskişehir'de dağlar, orman, göller, kanyonlar ve tırmanış yapılabilen kayalar var. Bu yerleri önce Eskişehirlilere, sonra Türkiye'ye tanıtmak istiyoruz. Bunun için elimden geleni yapmaya çalışıyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendini Eskişehir'in tanıtımına adadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN