Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuş tüyünü tuval gibi kullanıyor

Giriş Tarihi: 17.12.2015 12:31
Kuş tüyünü tuval gibi kullanıyor

Balıkesir'de, merak sardığı minyatür sanatını kursa giderek öğrenen ve kısa süre önce atölyesini açan ev hanımı, "kuru yaprak, kuş tüyü ve istiridye kabukları"nı tuval gibi kullanıyor.

Balıkesir'de merak sardığı minyatür sanatını kursa giderek öğrenen ve kısa süre önce atölyesini açan 46 yaşındaki ev hanımı, "kuru yaprak, kuş tüyü ve istiridye kabukları"nı tuvale dönüştürdü.

Atölyesinde çalışmalarını sürdüren , yaptığı açıklamada çocukluğundan beri resim yaptığını ancak sonradan minyatür sanatına merak sardığını söyledi.

Teknik gerektirdiği için minyatür konusunda kısa süre eğitim aldığını anlatan Acar, "Minyatür sanatında sadece tekniğini öğrenecek kadar bir eğitim aldım. Daha sonra kendim bu tekniği geliştirerek yaprak üzerine, kuş tüyü ve istiridye kabukları üzerine çalışmaya başladım. Her türlü yaprak ve çiçek üzerine çalışmalar yapıyorum. Yapraklarımı Bursa'da bir akrabamın evinin bahçesinde yetişen tropikal bitkilerden elde ediyorum" diye konuştu.

Acar, yaprak üzerine yapılan çalışmalar konusunda eğitim almak isteyen ressam ve sanatçıların da kendisiyle iletişime geçtiğini, bu tür istekleri ise eğitmenlik yapmak istemediği için geri çevirdiğini belirtti.

Aysun Acar, yapraklar üzerine Türk minyatür sanatında kullanılmayan Mısır kültürüne ait hiyeroglifler de çizdiğini sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuş tüyünü tuval gibi kullanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN