sahiplerini buluyor

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in (s.a.s.) doğumunun yıldönümünü ve herkesi tevhid bayrağı altında toplayan sevgisini idrak etmek gayesiyle her yıl verilmekte olan “Dost” , ikinci bir mevlid kandilinin idrak edildiği 2015 yılının bir hususiyeti olarak, “Özel” “Dost” İslâm’a Hizmet Ödülleri adı altında 25 Aralık’ta sahiplerini buluyor.

Giriş Tarihi: 22.12.2015 09:39
İslâm’a Hizmet Ödülleri sahiplerini buluyor

"Cân-ı Candır, Hz. Ahmed, Muhammed, Mustafâ" başlığı ile düzenlenecek gecede takdim edilecek "Özel" "DOST" İslâm'a Hizmet Ödülleri, Türkiye'den Doç. Dr. İbrahim Kalın'a ve yurtdışından Rene Guénon'a veriliyor. Doç Dr. İbrahim Kalın toplumsal muhayyileyi merkeze alan yaklaşımları ile İslam'ın ele alınış şekline sunduğu kavrayıcı perspektif ve İslamofobia konusunda Türk İslam bakış açısını derinlikli olarak yansıtmış olduğu uluslararası düzeyde verdiği eserleri ve akademik çalışmaları ile ödüle layık görülmüştür. Doç. Dr. İbrahim Kalın halen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü görevini yürütmektedir. Rene Guénon (1886-1951) (Abdülvâhid Yahyâ) bütün dinleri ele aldığı ve Batı medeniyetini her yönüyle tenkit süzgecinden geçirdiği eserleriyle, özellikle din, fikir ve sanat dünyasını derinden etkilemiştir. Guénon çağımızın en önemli Müslüman düşünürlerinden birisi olarak "Özel" "DOST" İslâm'a Hizmet Ödülü" ne layık görülmüştür. Düzenlenen gecede, ödülü oğlu Abdülvâhid Yahyâ Guénon'a takdim edilecektir.

Yapmış oldukları çalışmalar ile İslâm'a hizmet eden Hz. Peygamber dostlarına vefâ göstermek maksadıyla 2005 yılında Türk Kadınları Kültür Derneği İstanbul Şubesi başkanı Cemâlnur Sargut'un öncülüğünde başlatılan "DOST" İslâm'a Hizmet Ödülleri kapsamında bugüne kadar yurtiçinden ve yurtdışından 26 akademisyen, sanatçı ve fikir insanına "DOST" İslâm'a Hizmet Ödülü verildi.

TÜRKKAD - Türk Kadınları Kültür Derneği ve KERİM Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından düzenlenlenmekte olan ve bu yıl 12. si gerçekleştirilecek ödül töreninde Dr. Ahmet Murat Özel "Hakîkat-i Muhammedî" konulu bir konuşma yapacaktır Gece, ödüllerin takdim edilmesinin ardından Lâ Edrî Tasavvuf Mûsıkîsi Topluluğu tarafından verilecek olan konserle tamamlanacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İslâm’a Hizmet Ödülleri sahiplerini buluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN