Sinefesto Temel Sinema Eğitimi başlıyor

Sinefesto ve Türkiye Yazarlar Birliği ortaklığıyla “Temel Sinema Eğitimi” başlıyor. Senaryo, görüntü, kurgu ve oyunculuk başlığı altında işlenecek olan dersler 8 hafta sürecek. Pratik ağırlıklı yapılacak eğitimde ‘workshop’lara ünlü isimler katılacak.

Giriş Tarihi: 6.1.2016 10:56
Sinefesto Temel Sinema Eğitimi başlıyor

Sinemanın temel dinamiklerinin kavranması ve pratiğe hızlı geçiş yapılması amacıyla organize edilen "Temel Sinema Eğitimi" programı başvuruları başladı. Sinefesto ve Türkiye Yazarlar Birliği ortaklığıyla düzenlenen eğitim 8 hafta sürecek. Cumartesi ve pazar günleri yapılacak olan derslere katılacak kişiler mülakatla belirlenecek. Sınırlı kontenjan için başvurular 14 Ocak'a kadar devam edecek. 16 Ocak'ta başlayacak olan dersler, Sultanahmet'teki Kızlarağası Medresesi'nde verilecek.

USTA İSİMLERDEN 'WORKSHOP'LAR

Senaryo, görüntü/yönetmenlik, kurgu ve oyunculuk başlıklarında 4 ders şeklinde verilecek olan eğitim çerçevesinde workshop'lar da düzenlenecek. Usta yönetmen Sinan Çetin, Diriliş Ertuğrul dizisinin senaristi ve yapımcısı Mehmet Bozdağ ile yönetmeni Metin Günay'ın yanı sıra Yeşilçam'ın emektar oyuncusu Serdar Gökhan, genç kuşağın başarılı ismi Mustafa Kara ve kalem erbabı Münib Engin Noyan "Temel Sinema Eğitimi"nde workshop'lara katılacak isimler.

8 HAFTA EĞİTİM, 80 SAAT DERS

"Temel Sinema Eğitimi" kapsamındaki dersler ve workshop'lar hafta sonu düzenlenecek. Cumartesi ve pazar günleri yapılacak derslerin toplam saati 64… Bunun yanı sıra toplamda 16 saat de workshop yapılacak.

Eğitim kapsamındaki senaryo dersine Aysun Ellidokuzoğlu, görüntü/yönetmenlik dersine Muhammed Erkam Bülbül, kurgu dersine Erkan Kezer, oyunculuk dersine ise Osman Doğan katılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinefesto Temel Sinema Eğitimi başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN