Türkiye'nin en iyi haber sitesi

60 ressam Türkiye'yi il il resmetti

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Eyüp’teki ne katılan 60’ın üzerindeki sanatçı, eserlerini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Giriş Tarihi: 24.1.2016 10:43
60 ressam Türkiye'yi il il resmetti

Türkiye'nin çeşitli illerinden 60'ın üzerinde sanatçının katılımıyla açılışı gerçekleştirilen 'İl İl Türkiye' sergisi, Eyüp Belediyesi Sergi Salonu'nda sanatseverlerle buluştu. 'nun küratörlüğünde hayata geçirilen serginin açılışı Eyüp Belediye Başkanı ve onlarca sanatçının katılımıyla gerçekleştirildi. Büyük emekler sonucunda ortaya çıkan birbirinden özel tablolar, ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı. Tablolar Türkiye'nin farklı bölgelerinden geldiği için o bölgenin toplumsal ve kültürel özelliklerini de yansıtıyor. Özgün bir dile sahip olan eserler, Türkiye'de unutulmaya yüz tutmuş kültür nesnelerini de tekrar ziyaretçilerle paylaşarak, somut olmayan kültürel mirasa katkı sağlamayı amaçlıyor.

"HER BİRİNİN ALTINDA EMEK VAR, SANAT VAR"

Sergiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Sergimiz Türkiye'nin değişik illerinden 60'ın üzerinde sanatçımızın değişik sanat kategorilerinde yaptığı eserlerden oluşan bir sergi. Her birini izlediğinizde gerçekten sanatın kendine has özelliklerini ve dokusunu görebiliyorsunuz. Her birinin altında emek var, sanat var. Bunların sergilenmesi, sanatseverlerle buluşması adına biz de belediye olarak böyle bir katkıda bulunduk. Bu süreci iki yıldır yapıyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte de artarak devam edecek" ifadelerini kullandı.

Sergi, bir hafta süreyle Eyüp Belediyesi Sergi Salonu'nda ziyaret edilebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
60 ressam Türkiye'yi il il resmetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN