Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödüle 'Abluka'

Ödüle 'Abluka'

22'nci Altın Koza Film Festivali'nde "En İyi Film" ödülü "Abluka"nın oldu. Ayşen Gruda, Sezen Cumhur Önal ve Türker İnanoğlu'na ise Adana Belediye Başkanı Sözlü tarafından "Onur Ödülleri" verildi

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali ödülleri, önceki gün CVK Park Bosphorus Otel'de gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yaptığı konuşmada "İlk kez 1969'da Belediyemiz tarafından düzenlenen ve Türk sineması için oldukça önemli bir etkinlik olan Uluslararası Adana Film Festivali her yıl olduğu gibi bu yıl da sanat vasıtasıyla tüm dünya ile kucaklaşmayı hedefliyor. 2015'te ülke genelinde yaşanılan talihsiz olaylar nedeniyle ertelediğimiz ödül törenimizi şu an sizlerle buluşarak yapmanın onurunu yaşıyoruz. Türkiye'nin en köklü festivallerinden birine ev sahipliği yapıyoruz ve buna sahip olma onurunu, sanata ve sanatçıya verdiğimiz değerle yaşatıyoruz" dedi.

'EN İYİ YÖNETMEN' ÖDÜLÜ KARAÇELİK'E...
Yekta Kopan'ın sunuculuğunu üstlendiği törende Ayşen Gruda, Sezen Cumhur Önal ve Türker İnanoğlu'nun onur ödülleri Başkan Sözlü tarafından takdim edildi. Türk sinemasının "Bay Sinema" lakaplı yönetmeni Türker İnanoğlu, Antalya ve Adana film festivallerinin Türk sinemasına büyük destek verdiğini belirterek, "Onur ödülüne layık görülmekten gurur duyuyorum. Festivalin devamı için nice uzun yıllar diliyorum" diye konuştu. Törende Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray, "Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu" ödülünü "Nefesim Kesilene Kadar" filmindeki perfromansıyla genç oyuncu Ece Yüksel'e takdim etti. Festivalde "En İyi Film Ödülü"nü de kazanan "Abluka"daki performansıyla "Umut Veren Genç Oyuncu" ödülüne layık görülen Berkay Ateş'e ödülünü atv'nin "Yeter" adlı dizisinde de rol alan Wilma Elles verdi. Festivalde "Yılmaz Güney" ödülünü "Kar Korsanları" filmi, Adana izleyici ödülünü "Abluka" filmi, "En İyi Yönetmen" ödülünü "Sarmaşık" filmiyle Tolga Karaçelik aldı. "SİYAD ve YÖN En İyi Film" ödülleri ise bu yıl "Ana Yurdu" filmine verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödüle 'Abluka'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN