Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''ye yoğun ilgi

Global Karaköy’ün ev sahipliği yaptığı ilk sergi olan ve dünya prömiyeri İstanbul’da yapılan “”, açıldığı günden itibaren ziyaretçi akınına uğradı.

Giriş Tarihi: 3.2.2016 16:58 Güncelleme Tarihi: 3.2.2016 17:01
'The Art of Banksy'ye yoğun ilgi

Gizemli sokak sanatçısı Banksy'nin dünyaca ünlü eserlerini bir araya getiren en büyük koleksiyon "", Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla ve Beyoğlu Belediyesi'nin destekleriyle 13 Ocak'ta Global Karaköy'de kapılarını ziyaretçilere açtı. Sergi, açılışının ardından 15 gün içinde ziyaretçi akınına uğradı. Banksy'nin Londrası'nı görmek ve alışılmışın dışında bir deneyim yaşamak isteyenler, Global Karaköy önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Küratörlüğünü Steve Lazarides'in yaptığı sergi, girişte ziyaretçilerini tipik İngiliz evi ve Banksy'nin çalışma atölyesiyle karşılayıp, "Kırmızı Balonlu Kız", "Gül Şimdi", "Hizmetçi" gibi en bilindik eserlerinin de bulunduğu toplam 85 orijinal eserle gizemli bir yolculuğa çıkarıyor. Her bölümde farklı bir kurgunun tasarlandığı sergide bir yandan Londra metrosu geçerken kendinizi bir anda dükkanların bulunduğu bir Londra sokağında Banksy eserlerini gezerken buluyorsunuz. Gezi sırasında sergi için özel olarak hazırlanmış Fahir Atakoğlu müzikleri size eşlik ediyor.

PARILTI DERNEĞİ'NE DESTEK

Global Karaköy'de yer alan"The Art of Banksy'' sergisini ziyaret edenler, Parıltı Derneği'ne de destek oluyorlar. Serginin bilet gelirlerinin bir bölümü ve hediyelik eşya dükkânındaki kitap ayraçlarının gelirinin tamamı az gören ve görmeyen çocuklara doğumlarından eğitimleri tamamlanana kadar destek eğitim hizmetleri veren Parıltı Derneği'ne bağışlanıyor. Gizemli bir yolculuğu keşfeden ziyaretçiler, bir yandan da görme engelli çocukların dünyayı keşfetmelerine yardımda bulunuyor.

Sergi, haftanın 7 günü 10.00-20.00 saatleri arasında Glabol Karaköy'de ziyaret edilebiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'The Art of Banksy'ye yoğun ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN