Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da ne yoğun ilgi

Giriş Tarihi: 6.3.2016 10:31 Güncelleme Tarihi: 6.3.2016 10:33
Katar’da Türk kahvesine yoğun ilgi

’ın başkenti 'da ilki düzenlenen "Kahvem Kimliğim Fuarı"nda ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

'da 'Miras ve Kimlik Derneği' tarafından Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve 7 Marta kadar devem edecek fuarın açılışına, Türkiye'nin Katar Büyükelçisi Ahmet Demirok ve Doha Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Aykaç da katıldı.

Bölgede ilki düzenlenen fuara, aralarında nin de bulunduğu 12 farklı ülkeden kahve çeşitleri tanıtılıyor. Fuarda en çok ilgiyi Türk kahvesi görüyor.Fuarın düzenleyicisi Miras ve Kimlik Derneği yetkilileri, kahvenin dünya medeniyeti ve bütün insanların ortak değeri olduğunu belirterek, fuarın hedeflerinin başında Katar ve Körfezdeki kahvenin tarihine, geleneksel kullanımına, kimlik ve kahve arasındaki derin ilişkiye dikkati çekmek istediklerini aktardı.

Hem Türk kahvesini hem Türkiye'yi tanıttılar

Türkiye'yi temsilen fuarda stand açan Yunus Emre Enstitüsü görevlileri, Türk kahve kültürü ve tarihinin yanı sıra Türkiye ve Enstitünün faaliyetleri hakkında ziyaretçileri bilgilendirdi.

Doha Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Aykaç, ''Türkiye'yi temsilen fuara katılımımız, Katar'da ilk yaptığımız etkinliktir. Fuarda Türkiye'yi tanıtma fırsatı bulduk. Ayrıca Enstitünün yakında başlatacağı Türkçe eğitim derslerini duyurmuş olduk.. Gelecek dönemde ülkemizi ve ülkemizin kültürünü tanıtmak adına birçok etkinlik düzenleyeceğiz'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katar’da Türk kahvesine yoğun ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN