Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin ilk " ı" başlıyor

Giriş Tarihi: 29.3.2016 10:42 Güncelleme Tarihi: 29.3.2016 10:49
Türkiye'nin ilk Genç Yazarlar Kurultayı başlıyor

Türkiye'nin ilk " ı", (TYB) tarafından 31 Mart-2 Nisan'da Ankara'da düzenlenecek.

TYB'den yapılan açıklamaya göre, Gençlik Projeleri'nce desteklenen da, Türkiye'nin farklı şehirlerinden 30 yaş altı 40 yazar, tecrübeli yazarlarla buluşacak. Kurultayda, ın karşılaştıkları sorunlar, çözüm yolları tartışılarak karara bağlanacak.

Açıklamada, kurultayın amacı şu ifadelerle anlatıldı:

"Kalemle işi gücü olan gençlere bazı yol işaretleri vermek ama kesinlikle dayatmada bulunmadan onların izzetli, okuyan, düşünen, yazan, sorumluluk hisseden aydınlar olmasına katkıda bulunmak gayesiyle yola çıkılmıştır. Kurultay, TYB'nin 'Yazar Okulu' olarak anılan yazarlığa hazırlama seminerleri çalışmalarının devamı, daha kapsamlı bir şekli gibi görülebilir. Gençler, tecrübeli yazarlarımızla ikili görüşme ve sohbet imkanı da bulmuş olacak. Belki kendi geleceklerini inşa etmede yeni ipuçları yakalayacak. Genç olmayan yazarlarımız için de öğretici olacak."

Kurultay boyunca, genç yazarların eserlerinden oluşan kitap sergisi, şiir şöleni ve konser gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Kızılcahamam Çam Hotel'de 31 Mart Perşembe günü toplanacak kurultayın resmi açılışı, 1 Nisan Cuma günü 10.00'da gerçekleştirilecek. Kurultay, 2 Nisan'da sona erecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin ilk "Genç Yazarlar Kurultayı" başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN