Türkiye'nin en iyi haber sitesi

' en önemli fuarcılık ülkelerinden biri olacak'

Anadolu Fuarları Genel Müdürü Ersözlü,"Önümüzdeki 10 yıllık süre içerisinde dünyadaki en önemli fuarcılık ülkesinden biri haline gelecek" dedi.

Giriş Tarihi: 30.3.2016 15:31 Güncelleme Tarihi: 30.3.2016 15:33
'Türkiye en önemli fuarcılık ülkelerinden biri olacak'

Anadolu Fuarları Genel Müdürü , 'nin fuarcılık alanında çok iyi bir noktaya geldiğini belirterek, "Makine, plastik, ambalaj, mobilya ve ev tekstili sektöründe fuarcılıkta 'en'leri yapan bir ülke haline geldi" dedi.

Ersözlü, yaptığı açıklamada, 'de fuarcılığın her geçen gün büyümeye devam ettiğini söyledi.

Coğrafyadaki avantajlı konumundan dolayı Türkiye'nin fuarcılıkta köprü vazifesi gördüğünü anlatan Ersözlü, özellikle batıdaki büyük dünya fuarlarının artık yavaş yavaş önem kaybetmeye başladığını ifade etti.

Özellikle bazı sektör üretimlerinin Uzak Doğu'ya doğru kaymasının, o sektörlerin fuarlarının da Türkiye'ye kaymasına sebep olduğunu dile getiren Ersözlü, şöyle devam etti:

"Türkiye'de belli sektörlerde artık dünyanın birinci, ikinci ve üçüncü fuarları açılmaya başladı. Makine, plastik, ambalaj, mobilya ve ev tekstili sektöründe Türkiye fuarcılıkta 'en'leri yapan bir ülke haline geldi. Bu 'en'ler daha da artacak. Önümüzdeki 10 yıllık süre içerisinde Türkiye dünyadaki en önemli fuarcılık ülkesinden biri haline gelecek. Bu konuda biz Orta Avrupa'yı yakalayacağız. Almanya, İtalya, Fransa fuarcılıkta dünya devleri ama biz yeni fuar salonlarının yapılması, fuar alanlarının genişletilmesiyle fuarcılıkta önemli bir pazardan pay almaya başlayacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkiye en önemli fuarcılık ülkelerinden biri olacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN