'ta Türk baskı sanatçısı

Giriş Tarihi: 8.4.2016 09:53

Çalışmalarına 'de devam eden Türk baskı sanatçısı , Sanat Öğrencileri Birliği (The Art Students League of ) okulunda bu sanatın önemli temsilcilerinden biri oldu.

Modern sanatlarda birçok marka ismin eğitim aldığı, "sanatçılar tarafından sanatçılar için" düsturuyla 1875'te açılan okulda baskı eğitimi alan Erdik, eskiz kullanmadan daha çok soyut ve yarı soyut tarzda ahşap ve linol baskı eserlere imza atıyor., eserlerini hayallerinden ürettiğini söyledi.

Erdik, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olduktan sonra bir süre yaptığı reklamcılığın kendisini tatmin etmemesi üzerine özgün baskı tekniği dersleri alabileceği bir okul aradığını ve bu nedenle 'ye geldiğini anlattı.

Eğitimini tamamlamasının ardından okulda ve kendi stüdyosunda çalışmaya devam ettiğini belirten Erdik, "Stüdyomda insanlara ders vermek istiyorum. İnsanlara yaptığım çok zor bir teknik gibi geliyor ama sevince çok kolay." dedi.

Erdik, "İnsanlar eserlerimdeki çizgilerin çok düzgün olması nedeniyle ipek baskı (serigrafi) yaptığımı zannediyor. Oysa ben ahşap baskı tekniğini kullanıyorum" diye konuştu.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
New York'ta Türk özgün baskı sanatçısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN