'a geliyor

Doğuştan sağ eli olmadan dünyaya gelen ve otoriteleri tarafından dünyanın en başarılı müzisyenleri arasında gösterilen İngiliz piyanist , 'da verecek.

Giriş Tarihi: 13.4.2016 09:34
Nicholas McCarthy İstanbul'a geliyor

Konuya ilişkin açıklamaya göre, dünyanın en başarılı piyanistleri arasında gösterilen McCarthy, 21 Mayıs'ta lulara unutulmaz bir gece yaşatacak.

, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Ümitsizliğe karşı inancın simgesi olarak gösterilen McCarthy, 1989'da sağ eli olmadan dünyaya geldiği halde, 14 yaşında serüvenine başladı.

McCarthy, 2012 yılında Londra'daki Royal College of Music'ten mezun olduktan sonra, aynı sene Paralimpik Oyunları'nın kapanış seremonisinde Coldplay ile sergilediği performansla büyük beğeni topladı. Daha sonra dünyanın çeşitli ülkelerinde verdiği konserlerde dinleyicilerin beğenisini kazan İngiliz piyanist, müzik yolculuğunu, Warner Classics ile imzaladığı sözleşmenin ardından 2015 yılında çıkardığı 17 parçadan oluşan ilk albümü "Solo" ile taçlandırdı.

Londra'nın ilk engelliler orkestrasının da üyesi olan McCarthy, özellikle savaşta tek elini kaybeden piyanist Paul Wittgenstein'ın sadece sol el için yazılmış piyano eserlerini çalıyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nicholas McCarthy İstanbul'a geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN