Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Da Vinci'nin akrabaları bulundu

Rönesans döneminde yaşayan n filozof, astronom, mimar, matematikçi, müzisyen, heykeltıraş, yazar ve ressam Leonardo da Vinci'nin hayatta olan akrabaları bulundu.

Giriş Tarihi: 15.4.2016 14:32
Da Vinci'nin akrabaları bulundu

Habere göre, ünlü ressam Leonardo da Vinci'nin soyundan gelen kişilerin kimliğini araştıran n tarihçiler, ünlü sanatçı ve bilginin 35 yaşayan akrabasının kimliğini tespit etti.

Tarihçiler, hiç evlenmediği ve çocuğu olmadığından Da Vinci'nin akrabalarını bulabilmek için kardeşlerinin soyundan gelenleri araştırdı.

Leonardo da Vinci'nin hayattaki akrabaları arasında ünlü yönetmen Franco Zeffirelli'nin de bulunduğu, akrabalarının büyük bölümünün, Toskana'da yaşadığı kaydedildi.

Rönesans sanatını doruğa ulaştıran, çeşitli alanlardaki araştırmaları ve buluşlarıyla tanınan, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından ve dehalarından biri kabul eden Leonardo da Vinci, 1452 yılında 'nın Anchiano kabasında dünyaya geldi.

O dönemde genç bir hukukçu olan Piero da Vinci'nin bir çiftçi kızı olan Caterina ile dışı ilişkisinden dünyaya gelen Leonardo da Vinci'nin en en tanınmış yapıtları arasında Mona Lisa ve Son Akşam Yemeği bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Da Vinci'nin akrabaları bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN