TRT'den Türk sinemasının geleceğine yatırım

2014 yılında, Türk sinemasının 100.yılını ve TRT’nin 50.yılını taçlandırmak amacıyla başlatılan TRT TV Filmleri Projesi çerçevesinde çekilen 33 yeni film pek yakında TRT1 ekranlarında seyircileriyle buluşacak.

Giriş Tarihi: 3.5.2016 17:14 Güncelleme Tarihi: 3.5.2016 17:14
TRT'den Türk sinemasının geleceğine yatırım

TRT TV Filmleri Projesinin temel misyonu Türk sinemasına ve televizyon sektörüne yeni hikâyeler, yeni eserler kazandırmak, özgün ve yenilikçi projelere, genç sinemacılara imkân sağlamaktı. Bu görev başarı ile tamamlandı.

2014 yılından bugüne, TRT TV Filmleri Projesi kapsamında yüzlerce senaryo değerlendirildi, uluslararası iş ortakları ile senaryo yazım ve film yapım atölye çalışmaları düzenlendi; ilk elden seçilen 33 proje üzerinde haftalarca süren çalışmalar gerçekleştirildi.

2015 yılında ise, 'nin dört bir yanında film setleri kuruldu; film endüstrisinin tüm paydaşları, yapımcı yönetmen, oyuncu teknisyen olarak sahadaydı. 33 film çekildi; gösterime hazır hale getirildi. Filmlerde İlhan Şeşen, Kerem Alışık, İpek Tuzcuoğlu, İsmail Hacıoğlu, Gürkan Uygun, Görkem Yeltan, Oya Aydoğan, Haldun Boysan gibi birçok tanınmış ismin yanı sıra yeni yüzler de rol aldı.

TRT TV filmleri Projesi kapsamında hazırlanan ilk film 5 Mayıs Perşembe akşamı saat 20.00'de TRT 1 kanalında özel bir kuşakta yayınlanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TRT'den Türk sinemasının geleceğine yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN