Türkiye'nin en iyi haber sitesi

20 yıl sonra yeni single çıkardı

Giriş Tarihi: 4.5.2016 09:57
20 yıl sonra yeni single çıkardı

"Akasya Kokulu Yarim" ve " Özledim" gibi türk pop müziğinin doksanlı yıllarının klasikleri arasında yer alan şarkıların besteci ve yorumcusu Nejat Çarkacı "Sevda Yorgunu" isimli yeni single çalışmasıyla sevenlerine tekrar merhaba diyor. 20 yıl aranın ardından müziğe kaldığı yerden devam eden Nejat Çarkacı, doksanlı yılların naif ve sıcak ruhunu bugüne taşımaya çalıştığını ifade ediyor.

Aynı da, Ankara nın tanınan reklam ajanslarından olan Artifeks Medya C.D.O nun ajans başkanlığı görevini yürüten sanatçının bu çalışması içeresinde söz ve müziği kendisine ait olan iki balad eser yer alıyor. Çalışmaya ismini veren "Sevda Yorgunu" ve bir diğer eser "Alma Ahımı". Single içerisinde dinleyenlere ayrı bir al tat vermek amacı ile " Sevda Yorgunu " isimli şarkının birde akustik versiyonu bulunuyor. Çalışmada iki değerli aranjör müzisyen Tolga Kılıç ve Nurkan Renda 'nın ayrıca birçok ünlü müzisyenin imzası var.

İlk video klip, Burak Sesli yönetmenliğinde çalışma ile aynı adı taşıyan "Sevda Yorgunu" isimli şarkıya yapıldı.

Arda Ayderman'ın fotografladığı ve medya iletim sürecinin Artifeks Medya C.D.O. tarafından yürütüldüğü Nejat Çarkacı "Sevda Yorgunu" Karbonat Medya Production etiketi ile bütün sevda yorgunları için tüm müzik marketler ve dijital platformlarda yerini aldı.

Onun için hayat bitmeyen bir şarkı…

Hayat bir şarkıdır aslında…

Herbirimizin ayrı melodilerden söylediği, kimi zaman hüzünle, kimi zaman neşeyle dudaklarımızdan dökülen namelerdir hayat . İşte ben o hayatın tam ortasında şarkılarımı söylüyorum diyor Nejat Çarkacı. Damarlarımda müzik, içimdeki büyük bir aşkla. Ve soruyor… Siz de bana eşlik edermisiniz?

Annesinin aldığı mandolin hayatını değiştirdi!

Aslında her şey, annemin ilkokul çağlarında hediye ettiği bir mandolin ile başladı. ilkokulda elime aldığım mandolini, ortaokulda gitar ile değiştirdim. Lise de ise gitarıma sesim eşlik etmeye başladı. Üniversiteye kadar çok sesli okul korolarında korist olarak yer aldım ve ardından Hacettepe Devlet Konservatuarı yarı zamanlı koro bölümünde şan eğitimine başladım. Daha sonra Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Şan Bölümü'nde klasik müzik eğitimi aldım. O yıllarda bıkmadan usanmadan çalıştım, sözler yazdım şarkılar besteledim. 1990 yılında "Ben Sana Doğru" isimli ilk albümümü yayımladım. O dönemde katıldığı birçok ulusal ve uluslar arası yarışmalarda derece ve ödüller aldım. Ardından 1996 yılında "Sar Beni" isimli ikinci solo albümümü çıkarttım. Bu albümün iki hit parçası olan "Akasya Kokulu Yarim" ve "Özledim", uzun süre müzik listelerinin en çok dinlenenleri arasında yer aldı. 1998 yılında sahnelerden uzaklaşıp Jingle Market isimli müzik prodüksiyon şirketini kurdum ve reklam cingılları yaparak reklam sektörüne adım attım. Reklam cingılları, jenerik müzikleri, dizi ve film müzikleri ile pek çok markanın sesi olan Nejat Çarkacı, 2005 yılında reklam ajansı Artifeks Medya'yı kurdum.

Herkes hayal kurmalı ve hayalinin peşinden gitmeli...

Hayal kurmak güzeldir. Aslında farkında olmasak da hayatımız boyunca hayellerimiz eğitir, olgunlaştırır bizleri. İnsan, zaman ve mekan gözetmeksizin önce hayal kurar. Sonra o hayalin peşinde takılır, bir gün hayaline dokunabilmek için o uzun ve meşakkatli yolda çok çalışmayı, özverili olmayı, işe var gücüyle sarılmayı, güven duymayı, güven vermeyi, bazen başarısızlığı kabullenip yeni baştan ilk günkü gibi "haydi yeniden" diyebilmeyi ve buna benzer birçok meziyeti öğrenir yaşamı boyunca. Ben yedinci yaş günümde annemin hediye ettiği bir mandolinle tanıştım müzikle. Küçüktüm, o gün küçük hayaller kurdum. Önce inandım ve hiç durmadan çalıştım. Başarıyı tattığım her gün hayallerimde benimle büyüdü. Asla kibirlenmedim. Gitar çaldım, şarkı söyledim. Üniversitede Azeri piyano hocam "çalarken parmakların haşlanmış sosis kimin olacak Nejaaat" derdi. Ben o kadar piyano çalmadım ama çok gitar çaldım, sözler yazdım besteler yaptım. Sonraları iş adamı oldum. Anladım ki sanat hayatında da iş hayatında da boş oturmak yok. İş hayatında da hayallerimin peşinden koştum ve çok çalıştım. Hayat çok güzel ve her nefesi yaşamaya değer. İnsan isterse ve hayata sıkıca tutunursa başaramayacağı hiçbir şey yok. Çok çalışmak ve inanmak lazım. Ne mutlu bana ben bugün hayallerime bakıyorum. Ve gerçekten onların kıymetini bilmeye çalışıyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 yıl sonra yeni single çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN