“MIX” ile ruhu Zorlu PSM’ye yayılıyor

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin sahnesindeki en etkileyici isimleri bir araya getirdiği “MIX i”, iddialı sahne performanslarının yanında pazar alanı ve düzenlenecek çeşitli atölyeler ile müzikseverlere tam bir festival ortamı yaşatacak.

Giriş Tarihi: 19.9.2016 16:22
“MIX” ile festival ruhu Zorlu PSM’ye yayılıyor

Her yönüyle deneyimi yaşatmaya hazırlanan "MIX", Zorlu PSM'nin yeni sezonuna başlamak için sahnesinin en etkileyici isimlerini bir araya getiriyor. 30 Eylül-1 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek "MIX" programında Büyük Ev Ablukada: Fırtınayt, Sattas, Ceza, Baba Zula, Hey! Douglas, Taksim Trio, Gaye Su Akyol, In Hoodies, Elif Çağlar Quartet, Ayşe Tütüncü & Emre Karabulut Dörtlüsü, Şenay Lambaoğlu Quintet, Luxus, Kolektif , Ahmet Ali Arslan ve birçok isim yer alıyor. Zorlu PSM'nin her yanından farklı türlerde müzik yayılırken müzikseverlere 1 Ekim Cumartesi günü Meydan Fuaye'de saat 14.00'ten itibaren kurulacak pazar alanı, uzun müzik maratonuna renkli bir durak sunuyor.

MÜZİĞİN YANI SIRA PAZAR ALANI VE ATÖLYELER DE OLACAK

Festival katılımcıları Kontra Plak, Hammer, Rainbow 45, Zihni Müzik ve Opus 3a'nın plak standlarında müzik alışverişi için nadide plak ve CD'ler bulabilecek, benzersiz konseptiyle dikkat çeken sergileme alanı Pera 64'ten özel seçki yabancı sanat dergileri satın alabilecek.

Lugat 365 ile dilimizin güzel kelimelerinin ses verdiği tasarımlara erişilebilecek. OT Dergisi'nin eski sayıları ve derginin güçlü mizahının ürünleri de pazarda yerini alacak.

Festival pazarında Coffee Sapiens'in farklı butik kahveleri paket halinde satışa sunulacak. 50'ye yakın tasarımcının yer aldığı geniş internet pazarı zet.com'un standı da festival katılımcılarının alışveriş duraklarından biri olacak.

Hip-hop dans ikilisi Trysoldier'ın atölyesi ve ekibin sergileyeceği performans 16.00-17.00 arasında Meydan Fuaye'de gerçekleşecek. Tüm bunların yanında Aylin Güngör'ün Bant Mag. Yayınları'ndan çıkan From Where I Am / Oturduğum Yerden adlı fotoğraf kitabı ile Le Guess Who Festivali, All Tomorrow's Parties Festivali ve Amsterdam Paradiso gibi prestijli yerlerde sergilendikten sonra ilk defa İstanbul'a gelen gezici sergisini görülebilecek.

Meydan Fuaye'nin pazar havasına gün boyu Sky Lounge'da yapılacak farklı atölyeler eşlik edecek. Parfümör ve koku uzmanı Vedat Ozan'ın koku atölyesi duyuları hareketlendirirken, katılımcılar illlüstratör Ayliz Abbas'ın festival ruhu taşıyan desenleriyle özel kart baskılar yapılabilecek. Pera 64'ün fanzin atölyesi, doğallığın içindeki sıra dışılığı yakalayan Müz'ün bitki aranjman atölyesi ile yaratıcılığın farklı alanlarına dokunulabilecek. El emeğinin eşsizliği ile her tasarımında kişiye özel takılabilir heykeller sunan Sümerian markasının tasarımcısı Elçin Sümer'in takı ve seramik atölyesi de Sky Lounge'da yerini alacak. Meydan Fuaye'deki pazar alanında da yerini alacak Coffee Sapiens, burada da kahve atölyesiyle bulunarak kahve tutkunlarını mutlu edecek.

Bu atölyelerin ardından Sky Lounge, 20.00'de Lindyhoppers'ın düzenleyeceği Swing/Lindyhop atölyesiyle dans pisti haline gelecek ve 21.00'de başlayacak canlı müzikle alan yavaş yavaş bir swing gecesine dönüşecek.

Tam anlamıyla bir festival ruhu yaşatmak üzere "MIX" 30 Eylül -1 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM'de yerini alacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“MIX” ile festival ruhu Zorlu PSM’ye yayılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN