Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulusal Yarışma Bölümü'nde yarışacak filmler belli oldu

'nin Ulusal Yarışma Bölümü'nde yarışacak 12 film belli oldu.

Giriş Tarihi: 27.9.2016 17:17
Ulusal Yarışma Bölümü'nde yarışacak filmler belli oldu

53. Uluslararası Antalya Film i'nin Ulusal Yarışma Bölümü'nde yarışacak 12 film belli oldu.

Festival organizasyonundan yapılan yazılı açıklamaya göre; Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel ile Festival Direktörü Elif Dağdeviren'in ev sahipliğinde düzenlenen 'nde geri sayım başladı.

Festivalin Ulusal Yarışma Bölümü'nde Altın Portakal ödüllerine aday gösterilen, ikisi belgesel 12 film belirlendi. Yeni Türkiye sinemasının öncü yönetmenlerinden Yeşim Ustaoğlu'nun "Tereddüt", Derviş Zaim'in ise "Rüya" adlı yeni başyapıtlarının da yer aldığı Altın Portakal adaylarından 8'i yönetmenlerinin ilk uzun metrajlı filmleri, ikisi de ikinci filmleri. 12 filmin 6'sının kadın, 3'ünün çocuk karakterlere, seçkinin tamamının aile ilişkilerine odaklanması ise erkek merkezli sinemada tematik açıdan çeşitliliği sağlıyor.

53. Uluslararası Antalya Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri şöyle:

Albüm (Mehmet Can Mertoğlu), Babamın Kanatları (Kıvanç Sezer), Eşik (Ayhan Salar), Genç Pehlivanlar (Mete Gümürhan), Mavi Bisiklet (Ümit Köreken), Orhan Pamuk'a Söylemeyin Kars'ta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var (Rıza Sönmez), Rauf (Barış Kaya ve Soner Caner), Rüya (Derviş Zaim), Rüzgarda Salınan Nilüfer (Seren Yüce), Siyah Karga (Tayfur Aydın), Tereddüt (Yeşim Ustaoğlu) ve Toz (Gözde Kural)

Festival, 16-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulusal Yarışma Bölümü'nde yarışacak filmler belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN