'Kimsenin toprağı bedelsiz alınamaz'

Bursa - İzmir Otoyolu güzergâhındaki arazilerin 'bedelsiz kamulaştırılacağı' yönündeki iddialara cevap veren Milletvekili Önder Matlı "Kimsenin toprağı bedelsiz alınamaz" dedi

Giriş Tarihi: 10.1.2013
İstanbul'dan başlayıp Bursa'dan geçerek İzmir'e ulaşacak Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu güzergâhındaki arazilerin, bedelsiz olarak kamulaştırılacağı yönündeki iddiaları değerlendiren AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, otobanın geçeceği güzergâh üzerindeki arazi toplulaştırmasının kamulaştırma çalışmasıyla eşgüdümlü işlediği için yanlış anlaşılmalara sebep olduğunu söyledi. Matlı, "Bir tapulaştırma çalışması yapılıyor. Toplulaştırma, kamulaştırma öncesinde çiftçiye yarar sağlayacak bir düzenlemedir. Burası bir hukuk devletidir ve kimsenin toprağı bedelsiz olarak elinden alınamaz' diye konuştu.

TOPLANTI YAPILACAK

Konuya ilişkin Tarım Bakanlığı nezdinde görüşmeler yaptığını belirten Matlı, toplulaştırmada arazi yolları ve su kanallarının geçeceği terk edilen yüzde 10'luk bir alanın söz konusu olduğunu vurgulayarak, otobanla ilgili kamulaştırmaların da ayrıca yapılacağını söyledi. Matlı, konuyla ilgili 11 Ocak 2013'te konuya ilişkin muhtarlar ve arazi sahiplerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenleneceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kimsenin toprağı bedelsiz alınamaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN