Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MDOB, ''Çalıkuşu'' balesini Bursa'da sahneleyecek

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı ölümsüz eserinden sahneye uyarlanan ''Çalıkuşu'' balesini Bursalı sanatseverle buluşturacak.

Giriş Tarihi: 11.1.2013 14:32
MDOB'dan yapılan açıklamaya göre, Türk sanat müziğinin en seçkin eserlerinin kullanıldığı, libretto, reji ve koreografisini dünyaca ünlü koreograf, devlet sanatçısı Merih Çimenciler'in yaptığı, Türkiye prömiyerinden bu yana kapalı gişe oynayan ''Çalıkuşu'' balesi, 12 Ocak Cumartesi günü saat 20.00'de Bursa Merinos Kültür Merkezi Osmangazi Salonu'nda sahnelenecek.

Dekor kostüm ve ışık tasarımını ünlü tasarımcı Alexandra Vassılıev'in yaptığı ''Çalıkuşu'' balesinin ışık uygulaması ise Tarı Deniz'e ait.

Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Orkestrası ve MDOB'un deneyimli sanatçı kadrosuyla gerçekleştireceği eserde başlıca rolleri; Özlem Büşra Ay, Meltem Ayar, Özge Uzun Ösmen, Bleda Özlem, Özge Hoşer, Pınar Humar, Ender Üçdemir, Irakli Bakhtadze, Burak Cebeci, Mahmut Akyol, Serbülent Biçer, Tarkan Günal, Tolga Ergen dönüşümlü olarak paylaşıyor.

MDOB Müdür ve Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal, sanat sezonunda Mersin'de her temsili kapalı gişe oynanan ''Çalıkuşu'' balesini Bursalı sanatseverlerle buluşturacak olmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MDOB, ''Çalıkuşu'' balesini Bursa'da sahneleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN