ormanlarında 61 kilometre yeni yol yapıldı

Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, geçen yıl ormanlarda 61 kilometre yeni yol yaptıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 15.1.2013 11:39
Ahmet Köksal Coşkun, Makine ve İkmal Şube Müdürlüğü'nün 2012 yılı faaliyetlerinin ele alındığı toplantıda, orman içi ulaşıma ilişkin çalışmalar hakkında bilgi verdi. Orman teşkilatı olarak kılcal damarlar gibi yol inşa ettiklerine dikkat çeken Coşkun, "Bu yollar yalnızca ormancılık faaliyetlerinde kullanılmıyor. Orman köylümüze de faydası oluyor, köyüne mezrasına, obasına yol oluyor." dedi.

2012 yılında 61 kilometre daha yeni orman yolu inşaatı gerçekleştirdiklerini dile getiren Coşkun, şu bilgileri verdi: "45 kilometre orman yolunda büyük onarım, 51 kilometre orman yolunun standartlarının yükseltilmesi için çakıllama üst yapı çalışması, 74 kilometre orman yolunda menfez gibi sanat yapısı inşa edildi. Ayrıca orman yangınlarına müdahale için gözetleme yapılan, Mudanya Üsküptepe, Bilecik Manastır ve Erecek, Keles Delice, Orhaneli Belpınar, Mustafakemalpaşa Ekinli gözetleme kulelerinin standardı yükseltildi, büyük onarımı yapıldı."

Yol metrajlarının bir yıl önceden yapılmasını, birim fiyatların yayınlanması ile birlikte yaklaşık maliyetlerin çıkartılarak derhal ihaleye çıkılmasını isteyen Coşkun, yapılan işlerde 'sağlamlık', 'hikmet' ve sanat' özelliklerinin olması gerektiğini hatırlattı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa ormanlarında 61 kilometre yeni yol yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN