Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BTSO'da seçim yarışı kızışıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), 12 Şubat'ta seçime gidiyor. Mevcut Başkan Celal Sönmez'in aday olmayacağı seçimlerde en az iki listenin yarışması bekleniyor

Giriş Tarihi: 20.1.2013
Türkiye'nin en büyük ticaret ve sanayi odalarından biri olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), 12 Şubat'ta komite ve meclis üyelerini, ardından da yönetim kurulu ve meclis başkanlık divanını seçecek. Odaya kayıtlı 21 bin üye, 19 Şubat'ta tarihinde oy kullanarak 48 meslek komitesinin temsil edildiği meclis üyelerini seçecek. Bu seçimle 122 kişiden oluşan meclis üyeleri göreve gelecek. Mevcut Başkan Celal Sönmez'in aday olmayacağını açıklamasının ardından, Meclis Başkanı İlhan Parseker'in, odanın eski meclis üyeleri ile yeni bir yönetim kurulu listesi oluşturması ve çeşitli iş adamları derneklerinin bir araya gelip farklı bir liste hazırlaması da bekleniyor. Kendisinin aday olup olmayacağı konusuna da değinen Parseker, "Oda başkanlığı adaylığı için ilk önce meclise girmeniz gerekli. Önümüzdeki ay içinde komite seçimlerimiz var, komite seçimlerimizden meclise girdiğimiz takdirde, arkadaşlarımızla oturup paylaşırız" dedi. Parseker, "Aday olabilmem için ilk önce benim, kendimin bir kere meclise girmesi lazım ve arkadaşlarımızın tabii meclise girmesi, meclis profilinin ortaya konulması lazım ve bu meclis profili içinde meclis aritmetiğine bakıp, arkadaşlarla konuşup ondan sonra karar vermenin daha doğru olduğu kanaatindeyim" diye konuştu.

'MÜTHİŞ BİR YARIŞ VAR'
Başkanlık için tüm komitelerde müthiş bir yarış olduğunu dile getiren Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlhan Parseker, şunları söyledi: "Bu yarış olacak. Olmalı da tabii ama bu, belli ve makul ölçülerde olmalı. Yani kuralların dışına çıkmadan, etik davranışların dışına çıkmadan, bazı insanların bazı açıklarını arayarak konuları o şekilde ortaya koymadan, sadece burada seçildiği takdirde neler yapabileceğini ortaya koyarak, bir hizmet yarışı şeklinde olmasının doğru olduğu kanaatindeyim. Ama bu hizmet yarışından çıkıp da başka yönlere doğru giderse, çok doğru olmayacağı kanaatindeyim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BTSO'da seçim yarışı kızışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN