Gemilerinize sahip çıkın

İDO'ya rakip olarak seferlere hazırlanan BUDO'nun gemileri 24 Ocak'ta 18 TL'ye yolcu taşımaya başlayacak. Başkan Altepe, Bursalılardan kendi gemilerine sahip çıkmalarını istiyor

Giriş Tarihi: 20.1.2013
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İDO'ya alternatif olarak Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşımını sağlamak amacıyla kurulan Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi (BUDO), 24 Ocak'ta seferlere başlıyor. Mudanya'dan saat 07.00 ve 15.30, İstanbul Kabataş'tan da saat 10.30 ve 18.30 olmak üzere günde iki kez olarak başlatılan seferlerle ilgili biletler de 18 Ocak Cuma satışa çıktı. Bilet ücreti 18 TL olarak belirlenirken, öğrenciler 14 TL'ye yolculuk yapabilecek. İstanbul'a ulaşım için BUDO'yu tercih eden vatandaşlar biletlerini, www.burulas.com.tr adresli internet sitesi üzerinden ya da Mudanya ve Kabataş iskelelerinden ve Bursaray'ın Şehreküstü ve Üniversite istasyonlarından alabilecek.

ÜÇ GEMİ ALINDI, BİRİ KİRALANDI
Özelleştirmenin ardından İDO'da yaşanan esnek fiyat tarifelerine yönelik olarak artan tepkiler üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi (BUDO), 4 gemi ile sefer yapacak. 24 Ocak tarihinde seferlere başlayacak olan BUDO'nun ilk gemisi olan Hüdavendigar ile iskele binasını gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy'dan son hazırlıklar hakkında bilgi aldı. Üç gemi satın aldıklarını, bir gemiyi ise kiraladıklarını belirten Altepe, 4 gemi ile yolcu taşımacılığını başlattıklarını söyledi. İki geminin Mudanya'ya geldiğini, iki geminin bakımlarının da yurt dışında devam ettiğini dile getiren Altepe, ilk seferin 24 Ocak Perşembe günü sabah 07.00'de Mudanya'dan başlatılacağını ifade etti. İlk etapta karşılıklı iki seferle ulaşımın sağlayacağını ve talep doğrultusunda sefer sayılarının artırılabileceğini kaydeden Altepe, şunları söyledi: "Deniz seferleri konusunda halkımızdan büyük talep geldi. Halkımız istedi, biz yaptık. Halkımızın Bursa-İstanbul arasında sağlıklı, kaliteli ve hizmetin öne çıktığı bir yolculuk yapması için her türlü fedakarlığı yaptık. Gerek yolcuların iskeleye gelmesi, iskeleden kent merkezine ulaşım, gemi içi servis hizmetleri gibi konularla ilgili tüm hazırlıklarımız tamam. Gemi içindeki büfeleri BESAŞ işletecek. Bizim tek hedefimiz var o da en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti vermek. Bu noktadan özellikle Bursalılardan kendi gemilerine sahip çıkmalarını bekliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gemilerinize sahip çıkın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN