Jeotermalden dört milyon lira

Giriş Tarihi: 20.1.2013

Bursa Valisi Şahabettin Harput, jeotermal yatırımlarıyla birlikte, yıllık 4 milyon TL gelir beklediklerini söyledi

Bursa Valiliği ve Bursa Ticaret Sanayi Odası iş birliğiyle kurulan Jeotermal A.Ş. ile 4 yılda çok büyük işler yapıldığını belirten Harput, "İlimizde döşemesi tamamlanan 18 kilometre uzunluğundaki sıcak su şebekesi ile toplam 10 bin yatak kapasiteli bir termal yatak potansiyeli oluşturuldu. Bunun 7 bin kapasitesi ise hemen faaliyete geçecek şekilde bağlantı yapıldı. Bu çalışmalar için yaklaşık 13 milyon TL harcandı. Jeotermal projesinden yıllık 4 milyon TL gelir bekliyoruz. Bu gelirle 3 yıl içinde yaptığımız masrafı elde edeceğiz" dedi.

'POTANSİYEL OLUŞTURULDU'
Bursa'da sıcak suyun yeniden gündeme gelmesiyle çok sayıda otel, kaplıca, sağlık ve rehabilitasyon merkezi kurulduğunu anlatan Vali Şahabettin Harput, şunları söyledi: "Bursa Jeotermal A.Ş. eliyle mevcut su potansiyelimiz ve su talepleri birlikte değerlendirilerek, şehrin pek çok bölgesine su dağıtım projesi yapıldı. İlimizde döşemesi tamamlanan 18 kilometre uzunluğundaki sıcak su şebekesi ile toplam 10 bin yatak kapasiteli bir termal yatak potansiyeli oluşturuldu"

YILLIK 1 MİLYAR DOLAR

Dağyenice tatil köyü hakkında da konuşan Harput,"Dağyenice Termal Tatil Köyü Türkiye'de bir benzeri olmayan başlı başına bir vizyon projedir. Burada 4 bin 670 yatak kapasiteli konaklama tesisleri, çeşitli büyüklüklerde odaları bulunan oteller, uzun zaman konaklamaya yönelik otel villaları ve aile için tatil villaları yapılacak. 5 bin kişinin çalışacağı ve yıllık 500 bin turistin misafir edileceği bölgeden 1 milyar dolarlık yıllık döviz bekleniyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jeotermalden dört milyon lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN