Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EDS 'de ceza yağdırdı

'de 2 noktada bulunan elektronik denetleme sistemi, kural ihlallerini affetmedi. 1 yılda EDS tarafından tespit edilen 35 bin 766 sürücüye para cezası kesildi.

Giriş Tarihi: 22.1.2013 11:12

'de, Bölge Trafik Müdürlüğü ve cezaevi önünde bulunan elektronik denetleme sistemi, hem hız ve kural ihlallerini hem de araması olan araçları tespit ediyor. Çanakkale Bölge Trafik Müdürlüğü önünde 50, cezaevi önünde 70 kilometre olan hız sınırına uymayan sürücüler, sistem sayesinde otomatik olarak belirleniyor. Yapılan tüm uyarılara rağmen, 2012 yılı içerisinde 35 bin 766 sürücünün EDS tarafından kural ihlali yaptığı belirlendi. Bu sürücülere para cezası uygulandı.

EDS'ye entegre olarak çalışan plaka tanıma sistemi (PTS) sayesinde belli suçlardan aranan araçlar da kolaylıkla tespit edilebiliyor. Plakası sisteme işlenen araç, PTS önünden geçtiğinde, sistem operatörü uyarıyor. Ardından telsiz anonsuyla aracın istikameti ekiplere bildirilerek yakalanması sağlanıyor. Sistem en çok maliyenin işine yaradı. 2012 yılı içerisinde, çeşitli sebeplerle 'hacizli yakalaması' olan 336 araç sistem tarafından tespit edildi. Bu araçlar ekipler tarafından yakalanarak gerekli işlemlerin yapılması sağlandı.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü verilerine göre, 2012 yılında Çanakkale il merkezinde 867 ölümlü ve yaralamalı trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 16 kişi öldü, 1446 kişi de yaralandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EDS Çanakkale'de ceza yağdırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN