Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önce göbek attılar, sonra demir topladılar

Giriş Tarihi: 23.1.2013 15:44

'de 3 katlı bir binanın yıkımı sırasında Roman vatandaşlar önce göbek attı, sonra da hafriyattan çıkan demirleri topladı.

Abdurrahman Mahallesi'ndeki 3 katlı bir bina, yenilenmek için ekipler tarafından iş makinesi ile yıkıldı. Yıkım haberini alan Roman vatandaşlar, yıkım sırasında inşaat alanına girerek hafriyattan çıkan molozları toplamaya başladı. İş makinesine aldırış etmeden canlarını tehlikeye atan Romanları polis ekipleri durdurdu. Polisin 'Yıkım bitmeden bu alana giremezsiniz' uyarısı üzerine kenarda beklemeye başlayan Romanlar, göbek atarak oynadı. Yaklaşık bir saat boyunca yıkımın tamamlanmasını bekleyen Roman vatandaşlar, iş makinesi durur durmaz inşaat alanına girerek hafriyattan çıkan molozlara hücum etti. Daha fazla demir toplayabilmek için birbirleriyle kıyasıya yarışan Romanlar, ortaya ilginç görüntülerin çıkmasına neden oldu. Yaklaşık 20 Roman vatandaşı, yıkılan kolon ve kirişlerden ayırdıkları demirleri at arabalarına yükleyerek evlerinin yolunu tuttu.

Topladıkları demirleri kilo ile sattıklarını ifade eden Roman vatandaşlar, 'Zor şartlar altında yaşıyoruz. Buradan topladığımız demirleri satarak evimize ekmek götüreceğiz. Ekmeğimizi taştan çıkarıyoruz' dediler.

Bu arada polis ekipleri yıkım sırasında güvenlik amaçlı önlem alırken, mahalle sakinleri Roman vatandaşların demir toplama telaşını ilgiyle izledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce göbek attılar, sonra demir topladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN