Pistin sultanı

Osmangazi Belediyespor'dan Songül Konak, İstanbul'da düzenlenen Türkiye Yıldızlar Salon Atletizm Şampiyonasında Türkiye rekoru kırdı

Giriş Tarihi: 27.1.2013
Osmangazi Belediyespor Kulübü Atletizm takımı sporcuları, Türiye'de destan yazmayı sürdürüyor. Kulübün başarılı sporcularından Songül Konak, İstanbul'da düzenlenen Türkiye Yıldızlar Salon Atletizm Şampiyonası 1500 metre pist yarışında 4 dakika 31 saniyelik derecesi ile Türkiye rekoru kırarak şampiyon oldu.
Aynı yarışmada mücadele eden Rümeysa Efe, üç adım atlama ve uzun atlamada, Tuğba Yeni ise yüksek atlamada elde ettiği derecelerle Bursa'nın gururu oldu.
İstanbul'da Aslı Çakır Alptekin stadında yapılan Türkiye Yıldızlar Salon Atletizm Şampiyonasında Osmangazi Belediyespor Atletizm Takımı sporcuları, mücadele ettikleri tüm branşlarda elde ettikleri başarılarla şampiyonaya damgasını vurdu. Elde ettiği başarılarla Bursa'nın gururu olan Osmangazi Belediyespor Kulübü sporcularından Songül Konak, 1500 metre müsabakasında elde ettiği 4.31'lik derece ile, yıldızlar salon Türkiye rekoru kırdı. Elde ettiği derece ile eski Türkiye rekorunu bir saniye daha geliştiren başarılı sporcu, 1500 metrenin ardından mücadele ettiği 800 metrede de 2.11'lik derecesi ile Türkiye şampiyonu olurken, bu alandaki Türkiye rekorunu da bir saniye ile kaçırdı.
Son günlerde katıldıkları tüm müsabakalardan madalya ile dönerek Bursa'nın gururu olan Osmangazi Belediyespor Kulübü sporcuları, elde ettikleri başarılar ile rakiplerinin korkulu rüyası oldu. Kırdığı Türkiye rekoru ile göğsümüzü kabartan Songül Konak'ın yanı sıra, aynı şampiyonada mücadele eden atletlerimizde Rümeysa Efe, üç adım atlamada 11.30'luk derecesi ile Türkiye 2'incisi, uzun atlamada ise Türkiye 3'üncüsü olurken, Tuğba Yeni, yüksek atlamada 1.61'lik derecesi ile Türkiye 2'incisi olarak şampiyonaya damga vuran isimler oldu.
Başarılı sporcuları kabul eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Belediyespor Kulübü sporcularının üst üste aldığı başarılı sonuçların kendilerine büyük bir mutluluk yaşattığını ifade etti. Türkiye Salon Atletizm Şampiyonasına katılan sporcuların elde ettiği başarıların, kendilerini gururlandırdığını belirten Dündar, "Son zamanlarda ferdi ve takım sporlarında elde edilen başarılar, bizleri son derece mutlu etti. Gerek tesis, gerek se sporcu açısından Türkiye'nin en zengin belediyesi olan ilçemizde, spora ve sporcuya yaptığımız yatırımlar, başarı olarak bizlere dönüyor. İlçemizde bir bir hayata geçirdiğimiz spor tesislerimizden geleceğin şampiyonları yetişecek derken, bu gerçeği vurgulamıştım.
Songül Konak kızımızın kırmış olduğu Türkiye rekoru, Rümeysa Efe ve Tuğba Yeni'nin elde ettiği Türkiye 2'inciliği ve üçüncülüğü, geleceğin olimpiyat şampiyonlarının Bursa'dan çıkacağının adeta bir müjdesi. Bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonrada başarılı sporcularımızın yanında olmayı sürdüreceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pistin sultanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN