Bursa'nın 2023 ihracat hedefi 75 milyar dolar

Giriş Tarihi: 3.2.2013

UTİB Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda, Bursa ihracatını 75 milyar dolara yükseltme gibi ciddi bir sorumlulukları olduğunu ve ekonomik vizyonu oluşturacak projeler yapılacağını ifade etti

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı İbrahim Burkay, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı makamında ziyaret ederek nisan ayında düzenlenecek, 'Ar-Ge Proje Pazarı'na davet etti. Türkiye'de ilk defa UTİB tarafından Bursa'da hayata geçirilen Ar-Ge Proje Pazarı'na 2009'dan bu yana sektörde uygulanmak üzere 600'e yakın proje geldiğini dile getiren Burkay, "Bu sene sektöre sunulabilecek birbirinden ilginç projeler geliyor. Konvansiyonel tekstillerden, katma değeri yüksek teknik tekstillere geçiş için bu etkinlik çok önemli" diye konuştu. UTİB Başkanı Burkay'dan ihracattaki gelişmeler ve Bursa ekonomisi hakkında bilgiler alan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Hükümetimiz döneminde firmalarımız ihracat rekorlarını alt üst ederken, en büyük pay sahiplerinden biri de sayın İbrahim Burkay başkanlığındaki UTİB oldu. Benim de takdirle takip ettiğim Ar-Ge çalışmaları, yurtdışı tanıtım etkinlikleri ve iş dünyamızın ufkunu açan gayretlerinizden dolayı sizi ve arkadaşlarınızı tekrar kutluyorum. Aranızda olmaktan mutluluk duyarım" dedi.

HEDEF 75 MİLYAR DOLAR

Türkiye'nin 2023 ihracat hedeflerine göre, Bursa ihracatını 75 milyar dolara yükseltme gibi çok ciddi bir sorumlulukları olduğunu ifade eden Burkay ise sözlerine şöyle devam etti: "Bursa'daki tüm işletmelerimize ivme kazandırarak büyüme hedefine ortak etmeliyiz. Büyük şirketlere yeni yükselen pazarlara giriş ve yatırım alanları açmak, küçük ve orta ölçekli firmalara da proje destekleri vererek mali ve idari açıdan güçlendirmek gerekiyor." Son dönemde dünyada büyük değişimler yaşandığını vurgulayan Burkay, "Hem Türkiye hem de Bursa olarak bu değişimi iyi okumalı ve doğru stratejiler belirlemeliyiz. Geçmişe oranla dünyayla çok daha fazla entegre olan ve artık 10 yıl, 20 yıl sonrasını güvenle planlayan bir ülkemiz var. Bu anlayışla 2023'e yönelik ekonomi, sanayi ve ticaret vizyonunu oluşturacak projelerimizi uygulamaya geçirmeye hazırız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'nın 2023 ihracat hedefi 75 milyar dolar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN