Size güveniyorum o caniyi bulacaksınız

Bursa'da 2 yıl önce parçalanarak öldürülen üniversite öğrencisi Sema Karakoca'nın (19) cinayet dosyasının polise devredilmesi babasını umutlandırdı: Doğum gününe katili bulun

Giriş Tarihi: 8.2.2013
Bursa'da 2 yıl önce tüyler ürperten cinayete kurban giden Sema Karakoca olayıyla ilgili Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, özel bir ekip kurup, katilinin bulunması için harekete geçti. Genç kızın babası Mehmet Ali Karakoca, "Jandarma 2 yıldır hiçbir şey bulamadı. Polis kızımızın katilini ya da katillerini bulacaktır. İnşallah 15 Şubat'ta kızımın doğum gününde bize doğum günü hediyesi verirler" dedi. Bursa'nın Nilüfer İlçesi Badırga Köyü yakınlarında 2 yıl önce dere kenarında köylüler tarafından parçalanmış bir cadın cesedi bulundu. Kısa bir süre sonra cesedin 15 Şubat 2011'den itibaren kayıp olan Uludağ Üniversitesi Felsefe Bölümü öğrencisi 19 yaşındaki Sema Karakoca'ya ait olduğu, annesi Emine ve babası Mehmet Ali Karakoca tarafından teşhis edildi. Sema Karakoca'nın cesedi parçalanmıştı, bacakları bulunamamıştı. 15 Şubat'ta doğum gününü kutlayan Sema Karakoca'nın olay günü saat 12.00'de yurttan çıkarak, bir bankanın ATM'sine giderek 20 lira çektiği ve ardından yine yurda doğru yürüdüğü, bankanın ve yol üzerindeki bir eczanenin güvenlik kamerası tarafından görüntülenmişti. Elinde poşetleri ve başında beresiyle kameraya yansıyan Karakoca'nın cep telefonu ile konuşması ise dikkat çekmişti. Bunlar Sema'ya ait son bilgilerdi. Olay jandarma bölgesi olduğu için soruşturmayı jandarma yapıyordu. Vahşetle ilgili olarak Sema'nın erkek arkadaşı olduğu öne sürülen M.Ş.'nin de aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı. Ancak, yaklaşık iki ay kaldıkları cezaevinde delil yetersizliğinden peş peşe tahliye edildi. 2 yıldır süren soruşturma sonunda savcılık, cinayetle ilgili şüpheliler arasında bulunan 101 kişi hakkında, takipsizlik kararı verdi.

SİL BAŞTAN SORUŞTURMA

TBMM'de kabul edilen Büyükşehir Yasası'yla cinayet mahalli daha önce jandarma bölgesi iken şimdi polisin sorumluluğu altına geçti. Polis, dosyayı rafa kaldırmadı. Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, derhal bir özel ekip kurulup, Sema Karakoca cinayetinin aydınlatılması talimatını verdi. Kahya, "Özel ekibimiz, cinayetin tüm ayrıntılarının peşine düştü. Takipsizlik verilen 101 şüpheli yeniden dinlenecek. Her şey didik didik edilecek " dedi.

2 YILDIR UYUYAMIYORUM

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan baba Mehmet Ali Karakoca, bu karara çok sevindi. Emniyet Müdürü Kahya'nın kararlı tutumu acılı baba Mehmet Ali Karakoca'nın yüreğine bir nebze olsun su serpti. Mehmet Ali Karakoca, "2 yıldır uyuyamıyorum. Kızımı vahşice öldürenler elini kolunu sallayarak dolaşıyorlar. Bursa polisine güveniyorum. Kızımın katilini bulacaklardır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Size güveniyorum o caniyi bulacaksınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN