Hayırsever desteği ile 18 yıllık karakol yenilendi

Bursa'da, 1995'te hizmete açılan Emek Polis Merkezi binası, hayırsever müteahhitin desteği ile sil baştan yenilendi.

Giriş Tarihi: 22.2.2013 10:32
Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Emek Polis Merkezi hayırsever Ali Bostancı tarafından modernize edildi. Polis merkezinin açılış töreninde konuşan Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Emek Polis Merkezi Amirliği'nin 22 Kasım 1995'te hizmete açıldığını, 1 Haziran 2012 tarihli İçişleri Bakanlığı onayı ile A tipi polis merkezi olarak sınıflandırıldığını söyledi.

Emniyet Müdürü Kahya, "14 Haziran 2012'den itibaren Hürriyet Polis Merkezi ile birleşen merkezimiz, 21 mahalleye asayiş ve güvenlik hizmeti götürmeye başlamıştır. Yaklaşık 51 kilometre kare yüz ölçüme sahip olan merkezimizin sorumluluk alanında 250 bin vatandaşımız ikamet etmektedir. Bu bağlamda bodrum ve giriş katından müteşekkil hizmet binamız yetersiz kalmış, binamızın üst katında bulunan lojman vasfındaki iki daireninde hizmet binasına dahil edilmesi ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Tamamen mahalli imkanlarla ve özellikle Ali Bostancı İnşaat firmasının katkıları ile her iki dairenin polis merkezi birimine dönüşümü sağlanmıştır. Bu sayede gerek personelimizin gerekse vatandaşlarımızın daha modern ve sağlıklı bir ortamda etkileşimi hedeflenmektedir." dedi.

Ali Bostancı İnşaat Genel Müdürü Sedat Kızılcıklı, 2012 yılında bin 100 daireyi tamamlayarak müşterilerinin hizmetine sunduklarını, 6 binden fazla kişi için de SGK primi yatırdıklarını söyledi. Hayırsever işadamı Ali Bostancı da "Emniyet teşkilatımız hepimize hizmet veriyor. Biz, firma olarak devamlı güzel hizmetlerin arkasındayız." diye konuştu. Konuşmaların ardından karakol binası törenle açıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayırsever desteği ile 18 yıllık karakol yenilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN